Peeling w domu – tylko zgodnie z instrukcją!

PeelingWarto dbać o skórę, bowiem właściwa pielęgnacja sprawi, że nasza skóra zachowa zdrowy, piękny wygląd na dłużej. Będzie jędrna i rozświetlona. Aby jednak właśnie tak było, trzeba o nią zadbać we właściwy sposób, zaś jednym z prostszych i tańszych sposobów jest… peeling w domu!
Peeling w domu ? czy warto?

Oczywiście, że warto! Trzeba tylko zakupić lub też samodzielnie przygotować peeling, który będzie odpowiedni do rodzaju naszej cery. Osoby posiadające cerę naczynkową, szczególnie wrażliwą powinny zrezygnować przykładowo z peelingów, które zawierają preparat złuszczający w formie granulek (peelingi gruboziarniste czy drobnoziarniste), bo dla cery takiej peeling z granulkami jest peelingiem wyjątkowo intensywnym i może nadmiernie podrażniać skórę.

Należy pamiętać o tym, że każdy peeling ma na celu, mówiąc najogólniej, złuszczenie starego naskórka, aby skóra była lepiej dotleniona, zdrowsza, gładsza. Czymś innym jest jednak kontrolowane złuszczanie obumarłych komórek naskórka, a nieco czymś innym zupełnie niekontrolowane ?zdzieranie? skóry… Osoby z cerą wrażliwą powinny wykonywać peeling rzadziej niż standardowo i sięgać po peelingi enzymatyczne, grommage i inne bardziej delikatne rozwiązania.

Tylko zgodnie z instrukcją!

Taki ?sklepowy? czy domowy peeling teoretycznie jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powinien powodować żadnych problemów, a jednak! Rodzajów peelingu jakie możemy nabyć w każdej drogerii jest bardzo wiele. Zanim ostatecznie kupimy dany produkt, koniecznie trzeba dokładnie przeczytać opis na opakowaniu. Istnieją bowiem peelingi do cery normalnej, wrażliwej, tłustej etc. Są peelingi nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe, dla osób poniżej 30. roku życia, 40+, 50+, peelingi do ciała, do twarzy, a nawet do skóry głowy… Peelingi gruboziarniste, drobnoziarniste, enzymatyczne… Oto zaledwie kilka przykładów, a jest ich znacznie więcej!

Jak się okazuje, wybór właściwego peelingu wcale łatwy nie jest. Kiedy już jednak uda się nam wybrać ten właściwy ? stosowny do wieku, problemu, z jakim się borykamy, trzeba przeczytać instrukcję. Jest ona stworzona przez producenta po to, aby wskazać, jak dany produkt należy stosować. Jeśli określony peeling będziemy zbyt długo lub zbyt intensywnie wcierać, jeśli będziemy go używać częściej niż producent zaleca, możemy podrażnić skórę.

Polecamy: Jak często wykonywać peeling?