Jak często wykonywać peeling?

mole-removal-cream-1Takie pytanie pada bardzo często. Tymczasem nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie, bowiem wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju peelingu jakiemu się poddajemy.

To, jak często wykonywać peeling zależy zarówno od tego, jaki peeling zastosujemy, od tego, jaki posiadamy typ skóry, a nawet od pory roku! Przedstawmy najważniejsze fakty.

Peeling ? na ratunek skórze

Wykonanie peelingu bardzo służy skórze, bo przede wszystkim dzięki zabiegowi pozbywamy się starego, martwego naskórka. Kiedy zaś ów naskórek zostanie zlikwidowany, można cieszyć się ?nową?, delikatną, gładką i o wiele bardziej zdrową skórą, która jest świetnie dotleniona. Jest jednak i druga strona medalu ? jeśli peeling będzie wykonywany zbyt często, skórze można zaszkodzić.

Typ skóry a częstotliwość zabiegów

Skóra wrażliwa czy tak zwana naczynkowa jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia, dlatego też częste wykonywanie peelingów nie jest wskazane ? zwłaszcza tych gruboziarnistych i ogólnie głębokich. Taki delikatny, ?sklepowy? peeling można wykonywać raz na około dwa tygodnie, a nawet rzadziej, jeśli widzimy, że skóra źle reaguje.

Peelingi wszystkiego rodzaju mają natomiast zbawienny wpływ na stan skóry z tendencjami do przetłuszczania się. Taka tłusta cera wymaga nawet 2-3 peelingów w ciągu tygodnia ? peelingów domowych, bo te już bardziej profesjonalne, działające intensywnie, które wykonywane są w gabinetach kosmetycznych stosuje się rzadziej. Warto pamiętać o tym, że skóra tłusta jest zazwyczaj grubsza od wrażliwej, a stary naskórek gromadzi się na jej powierzchni. Jeśli nie będzie regularnie usuwany, może to doprowadzić na przykład do zmian trądzikowych.

Rodzaj peelingu a częstotliwość zabiegów

Jak już było wspomniane, domowe peelingi (przykładowo samodzielnie przygotowane na bazie fusów z kawy z dodatkiem oliwy i cynamonu) czy też peelingi, które można kupić w sklepie, z powodzeniem można stosować 2-3 razy w tygodniu (o ile oczywiście skóra dobrze to znosi i rzeczywiście jej to służy), bo nie są one tak intensywnie działające jak zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Te ostatnie wykonuje się zazwyczaj w odstępach od 2 do 6 tygodni. I tutaj ważny jest rodzaj peelingów (skład preparatu i sposób wykonania zabiegu).