Podhale ? najatrakcyjniejsze miejsca

PodchaleBiałka Tatrzańska gwarantuje wypoczynek w wodach termalnych, jednocześnie jest gratką dla miłośników sportów zimowych, przyrody oraz kultury. Stoki, wyciągi, szkółki narciarskie, baseny, aquapark, termy, folklorystyczne festiwale, drewniane zabytki, SPA ? wszystko to i wiele więcej znajdziemy w małopolskiej gminie Bukowina Tatrzańska.

Baseny termalne, są największą atrakcją Białki. Miejscowość powstała w XVII wieku za panowania Władysława IV Wazy. A jej nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego mieszkańca, zwanego Nowobielskim. Tutejsze środowisko jest inspiracją dla wielu znanych artystów. Stąd wywodzi się m.in. poetka Hanna Nowobielska.

Co warto zobaczyć w Tatrach?

Białka, to serce Bukowiny Tatrzańskiej. Ta niewielka małopolska wieś zlokalizowana u podnóża Tatr Bielskich. Miejscowi dzielą ją na trzy części, zwane: „Grapą”, „Pod Grapą” oraz „Kaniówką”. Położenie geograficzne miejscowości umożliwiło rozbudowę ośrodków, wyciągów i stacji narciarskich. Zjazd z Wysokiego Wierchu, Kotelnicy, butter- i kinkboxy, raile, trasa snowtubingowa ? to rytualne punkty wszystkich turystów. Ponadto we wsi stoi kościół pw. Św. Szymona i Judy z 1700 roku oraz szlak zabytków wykonanych, które składają się wyłącznie z drewna.

Jeżeli wybierasz się na Podhale nie możesz odmówić sobie przyjemności z pobytu w okolicznych termach. Wody z mikroelementami uznaje się tutaj za najcenniejszy dar natury. Białka płynąca po terenach gminnych wykorzystywana jest do celów rekreacyjnych, a nawet leczniczych. Terma Bania i Białka Tatrzańska co roku przyciągają tysiące turystów. Kompleks świetnie wkomponowuje się w otoczenie. Obiekt zasilają wody termalne wydobywane z ponad 3 km pod ziemią. Możesz podziwiać panoramę okolicznych gór z basenów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dodatkowo znajdują się tutaj liczne zjeżdżalnie, saunarium i spa – a wszystko to w przyzwoitej cenie. Bez względu na porę roku zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Mieszkańcy uważają, że w okresie zimowym w Bukowinie jest więcej przyjezdnych niż faktycznie zameldowanych osób. Termy uznawane, są za najpiękniejszy i uzdrawiający zakątek Małopolski. W porze letniej możesz obcować z naturą, spacerować, jeździć rowerem, konną, korzystać z wód termalnych i aquaparku. Na uwagę zasługuje Wierchowa Droga znanej jako szlak Królewski, która okala Wierch mierzący ponad 900 m n.p.m. Zaledwie 11 km od lokalizacji znajduje się Nowy Targ, zwany też „Stolicą Podhala”. Natomiast 21 km od Białki usytuowane jest Zakopane.

Dla fanów sportów zimowych są tu, aż trzy ośrodki narciarskie: „Koniówka”, „Bania” i „Kotelnica”. Obiekty w gamie usług mają, m.in. szkółki narciarskie, wyciągi krzesełkowe o zróżnicowanej przepustowości, wypożyczalnie sprzętu zimowego.

Exit mobile version