Propozycja makijażu dziennego ze złotym akcentem

makijaż dzienny ze złotym akcentemDzienny makijaż ma wiele odsłon, wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad lub inspirować się gotowymi pomysłami. Dzisiejsza propozycja makijażu koncentruje się na neutralnych barwach, jednak akcentem kolorystycznym jest chłodny odcień złota w wewnętrznym kąciku oraz na ruchomej powiece. Makijaż doskonale uwydatni niebieską i brązową tęczówkę.

Do wykonania makijażu potrzebne Ci będą:

 • Srebrzysty cień z drobinkami
 • Cień z drobinkami w kolorze chłodnego złota;
 • Brzoskwiniowy cień o matowym wykończeniu;
 • Chłodny brązowy cień o matowym wykończeniu;
 • Czarny eyeliner;
 • Czarna kredka na linię wodną;
 • Ulubiona maskara;
 • Pasek sztucznych rzęs.
 • makijaż dzienny ze złotym akcentem
Makijaż krok po kroku:
 1. Srebrzysta i delikatna poświata: makijaż rozpocznij od nałożenia na wewnętrzną część ruchomej powieki srebrzystego cienia. Staraj się nie wychodzić poza wskazany obszar aby nie przenieść mieniących się drobinek na załamanie powieki, które pozwoli optycznie powiększyć oko i otworzyć je poprzez tworzenie cieni.
 2. Modelowanie oka ? etap 1: Obszar załamania i nieco powyżej podkreśl brzoskwiniowym cieniem, który jest o dwa tony ciemniejszy od Twojego koloru skóry. Dzięki użyciu ciepłej barwy makijaż nie będzie wyglądał ponuro i zbyt ciężko.
 3. Modelowanie oka ? etap 2: Załamanie powieki zaznacz chłodnym odcieniem brązu, pozwalając aby brzoskwiniowa chmurka koloru przebijała się ponad ciemniejszy odcień. Oko zostanie odpowiednio wymodelowane, a chłodna tonacja przełamana, dzięki czemu makijaż nadal pozostanie w charakterze dziennej, lekkiej stylizacji.
 4. A co z dolną powieką? Dolną powiekę zaznacz chłodnym brązem, pamiętając aby połączyć zewnętrzny kącik. Dzięki stworzeniu jednolitego przejścia koloru z górnej na dolną powiekę, oko otworzy się i będzie wyglądało elegancko. Na tym etapie dodaj chłodnego złota na wewnętrzne kąciki oraz część powieki ruchomej.
 5. Kreska podkreślająca rzęsy: zagęszczenie linii rzęs czarną kreską oraz wyciągnięcie jej poza zewnętrzny kącik nada spojrzeniu wyrazistości i podkreśli niebieską tęczówkę. Czerń doskonale dopełnia chłodne złoto, które mogłoby sprawić, że oko będzie zbyt mało zaznaczone.
 6. Ostatnia prosta ? tuszowanie: Wytuszuj dwiema warstwami swoje naturalne rzęsy i do wykończenia makijażu doklej pasek sztucznych rzęs w modelu pasującym do kształtu Twojego oka.