Samochód dla aktywnej zawodowo kobiety ? jaki wybrać?

Samochód dla aktywnej zawodowo kobiety ? jaki wybraćWspółczesne Polki coraz większą wagę przykładają do aktywności zawodowej, co przekłada się m.in. na rosnące zainteresowanie wyborem samochodu służbowego.

W Polsce niemalże połowę kierowców ? bo aż 44 proc. ? stanowią kobiety, w związku z czym ich potrzeby i oczekiwania są ważnym aspektem uwzględnianym zarówno przez pracodawców, jak i firmy z branży motoryzacyjnej.

Stereotypy na bok

Na temat kobiet w roli kierowców wciąż pokutuje w Polsce wiele stereotypów ? panie nie radzą sobie za kółkiem tak dobrze jak mężczyźni, wolą małe auta itp. To wszystko mija się z rzeczywistością. Z policyjnych statystyk jasno wynika, że ok. 75 proc. wypadków powodują mężczyźni ? wniosek nasuwa się sam. Kobiety za kierownicą są ostrożniejsze i bardziej rozważne. Przy wyborze auta natomiast kierują się przede wszystkim względami praktycznymi.

Auto na miarę potrzeb

Na podstawie badań przeprowadzonych przez instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia określono cechy, jakie posiadać powinien idealny samochód służbowy dla kobiety. Panie stawiają w pierwszej kolejności na gabaryty auta oraz jego parametry techniczne, liczą się dla nich również wyposażenie i przestronność. Zdecydowanie preferowane są samochody bezawaryjne. Marka oraz cena schodzą na nieco dalszy plan.

Solidny hatchback o wytrzymałej konstrukcji, gustownym designie i z funkcjonalnym wyposażeniem w postaci m.in. ergonomicznych foteli AGR, wspomagania kierownicy, czujników parkowania, kamery cofania czy automatycznej skrzyni biegów jawi się jako kandydat doskonały. Bardzo często mówi się w tym kontekście o modelach hybrydowych, które nie tylko znakomicie wpisują się w modne obecnie trendy proekologiczne, ale są też pojazdami mało awaryjnymi i świetnie sprawdzającymi się w warunkach miejskich. Są traktowane jako znakomita alternatywa dla tradycyjnych diesli ? połączenie silnika spalinowego z elektrycznym ma wiele zalet. Pod względem cenowym hybrydy są zbliżone do dobrej klasy modeli z silnikiem diesla.

Komfortowo i profesjonalnie

Nie sposób pominąć przy tej okazji istotnej kwestii, a mianowicie takiej, iż elegancki i odpowiednio wyposażony samochód służbowy dla kobiety to coś więcej niż jedynie komfortowa i bezpieczna jazda. To również jeden z kluczowych elementów uczestniczących w procesie kreowania pozytywnego wizerunku firmy ? nic więc zatem dziwnego, że nowoczesne kobiety biznesu tak wysoko podnoszą poprzeczkę wymagań względem służbowych pojazdów.

Warto ponadto wspomnieć o sporych możliwościach w obszarze wyposażenia firmy w stosowne auta. Wariant zakupu traci na popularności na rzecz leasingu oraz innowacyjnych rozwiązań takich jak np. system Car Sharing for Business ? usługę tę w swojej ofercie posiada m.in. firma Vanfleet. To nowatorski sposób na wynajem samochodu, Warszawa jest jednym z miast, gdzie z tego typu usługi można skorzystać.

Kompromis na wagę złota

Reasumując ? służbowy samochód dla kobiety ma za zadanie z jednej strony podkreślać profesjonalizm firmy, a z drugiej gwarantować wygodną i pewną jazdę bez przykrych niespodzianek. Wypracowanie kompromisu jest w zasięgu każdej firmy z racji na dużą liczbę opcji dostępnych na rynku.