Jak wykonać intensywny makijaż oczu

makijaż oczu 25
Cienie do oczu to podstawowy kosmetyk każdej kobiety.Jednak nie każda pani zdaje sobie sprawę, że przy zakupie cieni należy kierować się nie tylko kolorem i wzorem opakowania. Piszemy o tym dlatego, że makijaż oczu jaki poniżej prezentujemy wymaga wykorzystania dobrych jakościowo kosmetyków.

Pragniemy zaprezentować makijaż oczu idealny na szaloną imprezę. Podstawą tego makijażu są dwa intensywne kolory – różowy i fioletowy. Dzięki zestawieniu ciemnego fioletu z neonowym różem uzyskujemy ciekawy, intensywny efekt. Nie jest on jednak pstrokaty ani nachalny. Warto spróbować wykonać taki makijaż i sprawdzić czy będzie do nas pasował.

Tak jak już pisaliśmy do wykonania tego makijażu niezbędne są dobrej jakości cienie do powiek, które zagwarantują, że kolor się nie zetrze. Wybierając cienie do oczu należy zwrócić uwagę na ilość pigmentu, im więcej barwnika tym lepiej. Zwykle również lepiej sprawdzają się cienie do powiek produkowane na bazie minerałów. Niezłe i lubiane przez niektóre panie są cienie we flamastrze i czyste pigmenty. Kupić je można wyłącznie w dobrych drogeriach.

Po zaopatrzeniu się w odpowiednie kosmetyki możemy przystąpić do wykonania intensywnego makijażu oka. Zanim jednak nałożymy pierwszą kreskę dokładnie oczyszczamy twarz – szczególnie powieki- nie może tam pozostać nawet odrobina starego makijażu. Najlepszy do pozbycia się resztek kolorów będzie płyn micelarny. Przyda się też mleczko do demakijażu.

makijaż oczuKrok1
Całą powiekę – zarówno część ruchomą, jak i nieruchomą pokrywamy perłowym cieniem do powiek. Możemy użyć także bazy pod makijaż oczu w neutralnym kolorze. Następnie w sposób pokazany na zdjęciu osłaniamy część twarzy najbardziej narażoną na osypywanie się kosmetyków.

makijaż oczu 2

Krok 2
Teraz przyda się kredka do oczu w kolorze fiołkowym. Najbardziej polecamy kredki żelowe, gdyż są najbardziej trwałe. Rysujemy dość grubą kreskę w górnej część powieki ruchomej
Aby uzyskać efekt smokey eye używamy gąbeczki do rozcierania cieni do powiek. Wystarczy kilka posuwistych ruchów aby uzyskać pożądany efekt.

makijaż oczu 3Krok 3
Teraz nakładamy neonowy róż. Uważajmy jednak, aby nie zmieszał się zbyt z kolorem fioletowym.

makijaż oczu 4Krok 4
Na zewnętrzne kąciki oczu nakładamy ciemno brązowy lub czarny cień., natomiast nad fioletową kreską nakładamy pomarańczowy cień. Podobnie jak brązowy, powinien być on lekko połyskujący. Pamiętajmy też, że kreska pomarańczowa nie może być zbyt gruba. Jeżeli zleje się z linią brwi, uzyskamy teatralny efekt.

makijaż oczu 5Krok 5
Na zewnętrzne kąciki nakładamy cień do powiek w kolorze głębokiej czerni.

makijaż oczu 7

Krok6
Aby dopełnić wieczorowego efektu, potrzebujemy czarnego eyelinera. Obrysowujemy nim górną linię rzęs oraz tzw. linię wodną.

makijaż oczu 6Krok 10.
Ostatnim krokiem jest zrobienie cienkiej linii fioletowym eyelinerem tuż pod linią wodną. Ją także bardzo delikatnie rozcieramy.

Makijaż jest już gotowy. Jest bardzo intensywny, dlatego polecamy usta w delikatnym różu, oraz dość prostą fryzurę, np: gładki kok.