Sprzątanie

sprzątanieSprzątanie domu czy mieszkania to czynność niezwykle pracochłonna i męcząca. Większość z nas poświęca sobotę na robienie porządków domowych. Przez to mamy jeden dzień weekendu mniej, a mogłybyśmy przecież spędzić go dużo przyjemniej.
Pomoc domowa

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje się zatrudnienie pomocy domowej. Taka gosposia nie tylko na bieżąco zadba o porządek, ale też ugotuje obiad i wywiesi pranie. Za niewielką opłatą może też wypracować ubrania i umyć okna. Najlepiej jest zacząć współpracę z gosposią od ustalenia kolejności sprzątania i pokazania jakimi środkami czyszczącymi należy pielęgnować konkretne powierzchnie. Szmatki, miotły, odkurzacz i mop powinny mieć swoje stałe miejsce, tak by pani do sprzątania nie miała problemu z odnalezieniem poszczególnych przedmiotów. Pozwoli to na sprawną pracę i nie będzie zakłócało naszego spokoju.

Pani do sprzątania

Pani do sprzątania jest bezcennym nabytkiem dla zapracowanych i ciągle pędzących kobiet.  Wystarczy umówić się z nią raz w tygodniu i zrobić listę rzeczy jakie mają zostać posprzątane. W czasie gdy pomoc domowa będzie pucowała zakamarki naszego gniazdka my możemy poczytać książkę albo nadrobić zaległości w pracy. Trzeba pamiętać by pani do sprzątania umyła dokładnie także lampy i żyrandole, często się o tym zapomina. Innym strategicznym punktem jest łazienka. Kafelki i toaleta wymagają porządnego czyszczenia. Zakamarki takie jak tył kaloryfera, albo wnętrze szafy też trzeba odpowiednio wyczyścić. Najlepsze pomoce domowe można znaleźć tu:  pomocedomowe.

Osoba prywatna czy firma sprzątająca?

Wiele osób uważa, że zatrudnienie firmy gwarantuje wyższą jakość usług, ponieważ firma dysponuje przeszkolonym personelem i profesjonalnym sprzętem. Nie musi tak jednak być. Korzyści z umowy bezpośredniej z jedną osobą są dużo większe niż ze współpracy z firmą. Pani do sprzątania poznaje nasz dom i nasze upodobania. Z czasem sama wie co należy zrobić i planuje sobie pracę tak by jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w naszym domostwie.Poza tym firma może nam przysyłać za każdym razem nową osobę i każdorazowo trzeba będzie ustalać co konkretnie jest do sprzątania i jaki jest zakres obowiązków. Dużo łatwiej też z osobą zatrudnioną bezpośrednio do sprzątania ustalić inny dzień czy przełożyć spotkanie na inną godzinę, a w miarę upływu czasu można nawet powierzyć gosposi klucze, by nie trzeba było spieszyć się na spotkanie z nią.

Ile kosztuje zatrudnienie pani sprzątającej?

Koszt zatrudnienia pani sprzątającej jest bardzo zróżnicowany w zależności od miejsca w Polsce. W Warszawie i dużych aglomeracjach miejskich godzina sprzątania kosztuje około 20 złotych. Natomiast w małych miejscowościach stawka ta jest nawet o połowę mniejsza. Za mycie okien zazwyczaj płaci się dodatkowo około 60 złotych, za prasowanie według takich samych stawek godzinowych jak za sprzątanie. Np. sprzątanie w Białymstoku kosztuje około 13 złotych za godzinę pracy, a pomoc domowa we Wrocławiu pobiera wynagrodzenie rzędu 19 złotych.

Nie marnujmy więc swojego czasu i już dziś znajdźmy pomoc domową.

fot. flickr com autor: Rubbermaid Products