Jak stworzyć przytulne i funkcjonalne wnętrze w dużym domu?

Projekt domu Wyjątkowy 3 WAW1029

Zaprojektowanie wnętrza w dużym domu może okazać się bardzo prostym zadaniem, jeśli tylko wiesz, jak się za nie zabrać. Pomożemy Ci w tym!

Jeśli zależy Ci na stworzeniu nowoczesnego, komfortowego i wygodnego domu, który będzie nie tylko piękny, ale przede wszystkim przyjazny w codziennym użytkowaniu, musisz przede wszystkim uważnie przemyśleć układ znajdujących się w nim pomieszczeń. Następnie warto zadbać o szczegóły i zwrócić uwagę na elementy, które optycznie powiększą i ocieplą wnętrze. Wtedy przebywanie w domu okaże się samą przyjemnością.

Recepta na przytulne i funkcjonalne wnętrze w dużym domu

Najprostszą metodą na stworzenie funkcjonalnego dużego domu jest podzielenie go na dwie części, czyli dzienną i nocną. Jeśli jest to budynek dwukondygnacyjny, to takie pokoje, jak sypialnie, garderoby czy prywatna łazienka powinny się znaleźć na wyższym piętrze. Na dole warto postawić kuchnię z jadalnią, przestronny salon, pokój gościnny, ewentualnie również pokój zabaw i dodatkową mniejszą łazienkę. Dobrze, jeśli pomieszczenia przeznaczone do aktywności dziennych są połączone ze sobą. Domownikom łatwiej będzie się wzajemnie komunikować, a goście nie będą musieli się krępować i zastanawiać czy aby na pewno naciskają na klamkę odpowiednich drzwi.

Natomiast dbając o to, by dom był nie tylko duży, ale również przytulny i bardzo rodzinny, należy postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak kominek bądź stylowe meble np. fotel bujany i dekoracje (obrazy, fotografie rodzinne, dywany, dodatki w stylu romantycznym lub skandynawskim).

Projekt domu Ariel 7 BSA2109

I wszystko jasne!

W projektowaniu wnętrza dużego domu bardzo ważny jest odpowiedni dobór koloru ścian i podłogi. Ściany powinny być w ciepłych, najlepiej pastelowych lub stonowanych barwach, a na podłodze warto położyć drewno. Doskonałym rozwiązaniem jest również przemycanie drewnianych elementów w całym wnętrzu, ponieważ to pozwala nie tylko zachować spójną przestrzeń, ale również utrzymać przytulny styl.

Świetnym pomysłem zadbanie o jak największą ilość dużych okien i przeszkleń. Wpuszczą do środka naturalne światło, jeszcze mocniej rozjaśniając całość i automatycznie poprawiając samopoczucie.

Spore metraże pozwalają na spełnienie wielu marzeń. Znajdzie się w nich miejsce na dodatkowe pomieszczenia; pomijając te standardowe, możemy urządzić kino domowe, ogród zimowy, kryty basen. Aranżacja pomieszczeń w projektach domów dużych to ogromna radość i przyjemne wyzwanie. Warto się go podjąć, by w nadchodzących latach móc żyć w wyjątkowo przyjaznej i komfortowej przestrzeni.

Exit mobile version