Szybkie sposoby na odrosty ? jak działają kosmetyki maskujące naturalny kolor?

Szybkie sposoby na odrostyFarbowanie odrostów to nie jedyny sposób na ich zamaskowanie. Można użyć w tym celu specjalnych kosmetyków, które koloryzują włosy w sposób tymczasowy. Kosmetyki tego typu mają postać sprayu, sztyftu lub szczoteczki przypominającej maskarę. Niektóre kosmetyki mają postać korektora.

Odrosty są mniej widoczne na kręconych falowanych włosach. W ich zamaskowaniu mogą pomóc także modne opaski. Alternatywnym sposobem dla farbowania są także koloryzujące kosmetyki, które są dostępne w ograniczonej ilości odcieni. Najczęściej dostępne odcienie to jasny blond, czerń i ciemny brąz. Może się zatem okazać, że oferta odcieni producentów będzie zbyt ograniczona. Osoby posiadające nietypowe odcienie włosów mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego produktu.

Przygotowanie włosów do aplikowania kosmetyku

Przed nałożeniem kosmetyku należy umyć i wysuszyć włosy. Preparat powinien być aplikowany na suche włosy, a efekt maskujący utrzymuje się do kolejnego umycia włosów. Pasma włosów pokrywane preparatem powinny być wygładzone, przeczesane szczotką, albo grzebieniem.

Aplikowanie kosmetyku na włosy

Następnym krokiem jest zaaplikowane preparatu na odrosty. Kolor wtapia się w kolor włosów, jeżeli zostanie nałożony w odpowiedniej ilości. Produkt schnie po około pięciu minutach lub dłuższym czasie. Dokładny czas schnięcia jest wskazany na opakowaniu. Kosmetyk należy nałożyć delikatnie, w niewielkiej ilości na odrosty. W podobny sposób można zamaskować pojedyncze siwe włosy.

Skład kosmetyków maskujących odrosty

Kosmetyki maskujące odrosty zawierają barwniki, substancje zagęszczające i konserwujące odpowiadające za zachowanie właściwości kosmetyku oraz odpowiednią konsystencję. Poszczególne kosmetyki mogą różnić się pod względem konsystencji ? niektóre mają płynną konsystencję, inne konsystencję stałą. Im bardziej płynna konsystencja, tym łatwiej przesadzić z ilością kosmetyku. Zdecydowanie najszybszy efekt można uzyskać za pomocą sprayu.

Kosmetyki dobrej jakości nie pozostawiają lepkiego, ani tłustego osadu oraz po wyschnięciu nie są widoczne. Niektóre preparaty poza substancjami barwiącymi zawierają także substancje wpływające korzystnie na włosy, na przykład proteiny. Jedno opakowanie może wystarczyć na kilkanaście aplikacji.

Wady stosowania kosmetyków maskujących odrosty

Niektóre kobiety stosujące kosmetyki tego typu zaobserwowały występowanie plam na skórze głowy oraz nierównomiernego kolorytu na pasmach. Takie skutki uboczne pojawiają się w przypadku stosowania zbyt dużych ilości kosmetyków.

Minusem kosmetyków maskujących odrosty jest nietrwały efekt. Po kolejnym umyciu włosów odrosty pojawią się ponownie. Niektóre kobiety myją włosy co drugi dzień, z uwagi na ich szybkie przetłuszczanie się włosów.

Kosmetyki zawierają substancje barwiące, więc nieumiejętnie użyte mogą być bardzo irytujące. Niemniej produkty tego typu sprawdzają się jako tymczasowa metoda ukrywająca odrosty do czasu wizyty w salonie fryzjerskim ? zwłaszcza gdy jest zamknięty z powodu pandemii.