Skóra z wiekiem traci na elastyczności. Może stać się wiotka i krucha. Szczególnie widać to na twarzy. Tutaj skóra jest cieńsza i delikatniejsza, niż w innych miejscach. Dodatkowo zanika także naturalny owal twarzy.
Wiele osób decyduje się zatem na lifting, który unosi skórę i pooprawia jej napięcie. W ostatnim czasie bardzo popularny jest termolifting. To niezwykle nowoczesna forma liftingu.
Na czym polega termolifting?
Termolifting to zabieg polegający na stymulacji skóry poprzez fale radiowe. Fale te wytwarzają w skórze ciepło. A to właśnie ono pobudza komórki skóry. Wpływają też na kolagen, który jest jednym z budulców skóry. Fale radiowe sprawiają, że włókna kolagenowe skracają się i pogrubiają. To wpływa bezpośrednio na poprawę jędrności i gęstości skóry. Ciepło pobudza także produkcję fibroblastów. Są to komórki produkujące kolagen.
Gdzie stosuje się termolifting?
Termolifting to zabieg, który najczęściej stosuje się na twarzy. Poprawia on bowiem owal twarzy, napięcie policzków. Zmniejsza także zmarszczki wokół oczu. Można go jednak stosować na całym ciele. Szczególnie poleca się go w okolicy brzucha i ud. W przypadku brzucha zabieg ten poleca się najczęściej kobietom, które niedawno urodziły. Skóra po urodzeniu dziecka nie jest tak elastyczna i może być lekko obwisła. Okolice ramion również są narażone na zwiotczenie. Zabieg ten pomoże również ujędrnić te okolice.
Efekty zabiegu
Termolifting sprawia, że skóra jest jędrna i napięta. Szczególnie widać to w przypadku twarzy. Poprawia się bowiem jej owal twarzy, a drobne zmarszczki wokół oczu niwelują się. Termolifting obkurcza skórę w każdym miejscu na ciele. To znowuż niweluje dowolne obwisłości. Jak długo zabieg daje efekty? Poprawę można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Najlepiej jednak rezultaty widać dopiero po trzech miesiącach. Rezultaty utrzymują się jednak stosunkowo długo – nawet dwa lata. Można jednak efekty te przedłużyć, regularnie poddając się zabiegom. Wtedy zabieg powinno wykonywać się co 6-12 miesięcy.
Przeciwwskazania
Zabieg sam w sobie nie jest oczywiście szkodliwy. Jest jednak ingerencją w ciało, dlatego kosmetyczka musi zadać kilka pytań. Przeciwwskazaniem do wykonania termoliftingu jest ciąża i karmienie piersią, niezagojone rany, ciężkie choroby nowotworowe. Jeżeli w okresie mniejszym niż dwa tygodnie wykonaliśmy zabieg botoksu, bądź wszczepiono nam implanty, również nie możemy poddać się termoliftingowi.