Trick: Trwała szminka

czerwona szminkaWiele pań regularnie zmaga się z tym samym problemem: szminka szybko się ściera i traci kolor. Niekiedy też kolor rozmazuje się, bądź odbija na szkle.  To szczególnie uciążliwe przy intensywnym kolorze szminki, czy starannym, wieczorowym makijażu. Chcemy bowiem, by wszystko wyglądało perfekcyjne i starannie.  Czy trzeba co chwilę sprawdzać stan makijażu i go poprawiać? Proponujemy trick, który sprawi, że szminka utrzyma się na ustach całą noc. A my będziemy mogły skupić się na tym, co w sobotnią noc najważniejsze. Jak to zrobić?

Przygotujmy następujące kosmetyki:

  • peeling do ust,
  • balsam nawilżający,
  • korektor, bądź podkład pod makijaż,
  • konturówka w kolorze szminki,
  • szminka,
  • puder.

Krok 1.

Ważne jest, aby usta były całkowicie gładkie. Na usta nakładamy peeling do ust. Możemy go też zrobić same. Wystarczy, że w równych proporcjach zmieszamy oliwę z oliwek, miód, oraz cukier. Mieszankę tę na kwadrans nakładamy na usta, a następnie zmywamy.

Krok 2.

Kolejnym krokiem jest nałożenie lekkiego balsamu nawilżającego. Polecamy kosmetyki z dodatkiem naturalnych wosków. Kolor będzie w ten sposób lepiej związany. Kosmetyk z dodatkiem olejków sprawi zaś, że szminka dosłownie spłynie.

Krok 3.

Przy pomocy gąbki nakładamy na całe usta niewielkie ilości korektora, bądź podkładu pod makijaż. Kolor kosmetyku powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia cery.

Krok 4.

Usta obrysowujemy jasnym korektorem. Jest to szczególnie ważne w przypadku intensywnego koloru szminki. Ne tylko podkreśli kontury ust ale też będzie stanowić swego rodzaju barierę, dzięki której szminka nie będzie spływać.

Krok 5.

Teraz czas na podkreślenie konturu ust przy pomocy konturówki. Pamiętajmy, aby kolor kredki do ust był zbliżony do koloru szminki.

Krok 6.

Usta starannie wypełniamy ulubionym kolorem szminki. Zaczynamy od nałożenia szminki na środek górnej i dolnej wargi. Później malujemy resztę ust.

Krok 7.

Do ust przykładamy chusteczkę higieniczną. To uchroni nas przed nałożeniem zbyt grubej warstwy pudru. Ten którego będziemy używać powinien być transparentny. W ten sposób kolor szminki nie będzie przygaszony.

Krok 8.

Ostatnim krokiem jest nałożenie jeszcze jednej, bardzo cienkiej warstwy szminki. I nasz kolor z pewnością utrzyma się znacznie dłużej niż zwykle.

Exit mobile version