Urok klasyki. Ślubny kok

fryzury ślubneŚlub to wyjątkowy dzień. Naturalne jest, że panna młoda chce wyglądać olśniewająco. To nie tylko kwestia zapierającej dech w piersiach sukni. Ważna jest tu także fryzura. Fryzury ślubne zmieniają się. Niektóre są jednak ponadczasowe. Przedstawiamy skromny, ale niezwykle elegancki kok. Modne fryzury bowiem to nie tylko te, które możemy spotkać w najnowszych czasopismach. To także te najbardziej klasyczne. Wspomniany kok można zostawić w takiej podstawowej wersji. Wtedy nasze włosy długie będą świetnie wyglądać na skromnym ślubie cywilnym. Można jednak wpiąć w kok kwiaty, welon, spinki z cyrkoniami…. Fryzura nabierze wtedy blasku i przepychu, będzie się więc lepiej reprezentować na hucznym weselu.

włosyKrok 1.

Zaczynamy od zrobienia najzwyklejszego kucyka. Włosy związujemy gumką, a pasma lekko skręcamy.

Krok 2.

Aby powstał zgrabny koczek, nasz kucyk rozdzielamy na dwie części. Teraz oba pasma okręcamy wokół gumki. Jeżeli zależy nam na bardziej naturalnym efekcie, nie musimy ściśle okręcać włosów. Możemy zostawić nieco luzu.

fryzury ślubne

Krok 3.

Aby koczek od razu się nie rozleciał warto wpiąć w niego kilka wsuwek.Włosy długie potrzebują więcej wsuwek, niż te krótsze.

Urok klasyki2Krok 4.

Luźne pasemka owijamy wokół nasady, tak aby ukryć gumkę. Dodatkowo spryskujemy fryzurę lakierem do włosów.

Teraz brakuje nam jedynie sukni ślubnej i welonu. I już gotowe jesteśmy do olśniewania wszystkich gości, oraz oczywiście pana młodego. A my zapraszamy do przejrzenia naszej strony, jeżeli interesują was inne modne fryzury.