Fryzury z grzywką – oplatany kucyk

Oplatany kucykModna fryzura nie musi być pracochłonna. Wiedzą o tym doskonale nastolatki, które prześcigają się w tworzeniu nietypowych zjawisk na własnych głowach. Niektóre z nich są naprawdę rewelacyjne. Szczególną popularnością cieszą się fryzury z grzywką.

Kucyk, który dziś prezentujemy jest doskonały na szybki wypad do lasu, na rower albo na koncert rockowy. Może też być świetnym rozwiązaniem na imprezę, do której nie mamy czasu się przygotować. Szybko, efektownie i wygodnie to zalety tej fryzury.

modne fryzury

Krok 1.

Starannie rozczesujemy włosy. Nasz kucyk najlepiej będzie wyglądał na gładkich i prostych włosach. Proponujemy więc użyć sprayu wygładzającego włosy. Jeżeli mamy fale i loki powinnyśmy użyć prostownicy. Starannie także zaczesujemy włosy na czoło, aby uzyskać perfkcję fryzury z grzywką.

Krok 2.

Wszystkie włosy długie związujemy gumką, a gotowy kucyk rozdzielamy na dwie równe części.Ułatwi to mały grzebyk z gęsto rozstawionymi zębami. Sprawdzi się także grzebyk zakończony szpikulcem.

fryzury z grzywką

Krok 3.

Oba pasma delikatnie skręcamy wokół własnej osi. Najlepiej jest to robić równocześnie. Możemy też jednak skręcić jedno pasmo i zabezpieczyć jego końce gumką, tak aby  pasemko się nie rozwinęło. Aby stworzyć modne fryzury możemy użyć także ozdobnej frotki ze złotym pierścieniem, albo ćwiekami.

fryzury

Krok 4.

Skręcone pasma owijamy wokół siebie wokół siebie. Przypomina to odrobinę plecenie warkocza, ale tylko z dwóch pasem. Kucyk wiążemy gumką i fryzura jest już gotowa. Z taką fryzurą poderwiemy pewnie niejednego gitarzystę.