Jak używać masek, odżywek i balsamów do włosów?

do włosów
Poza szamponem warto stosować także inne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Warto wśród nich wymienić takie preparaty jak maski, odżywki oraz balsamy.

Każdy z owych kosmetyków ma za zadanie sprawić, iż włosy staną się piękniejsze, mocniejsze, zdrowsze. Aby jednak właśnie taki efekt osiągnąć, należy odpowiednio kosmetyków tych używać. Jak?

Zawsze zgodnie z instrukcją!

Każdy preparat wyposażony jest w instrukcję obsługi ? czy to na opakowaniu czy w formie papierowej ulotki wewnątrz. Wiele osób próbuje być mądrzejszymi od samego producenta, dlatego też często stosują kosmetyki w inny sposób, aniżeli producent zaleca. Tego robić nie można! Rzecz niezwykle prozaiczna, ale instrukcja jest po to, aby postępować zgodnie z nią.

Najczęściej popełniane błędy

Trzymanie preparatu na włosach dłużej, niż jest to zalecane w instrukcji, niespłukiwanie kosmetyku choć jest on przeznaczony do spłukiwania, zbyt częste powtarzanie kuracji, wybór preparatu nieodpowiedniego do danego rodzaju włosów. To wszystko może doprowadzić do efektu odwrotnego niż zamierzony. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dłuższe trzymanie kosmetyku na włosach czy też jego niespłukiwanie wcale nie sprawią, iż włosy będą lepiej nawilżone, odżywione i zdrowsze. Doprowadzi to jedynie do nadmiernego przetłuszczenia i obciążenia włosów.

Jak zatem stosować?

Należy pamiętać, że kosmetyków do włosów nie nakłada się od nasady, a zaczyna nieco dalej. Jeśli bowiem preparat dostanie się bezpośrednio na skórę, włosy mogą zacząć przetłuszczać się szybciej. Większość tego typu kosmetyków ?lubi? ciepło, dlatego też warto je odrobinę podgrzać zakładając przykładowo czepek i owijając głowę ręcznikiem (można też trochę podgrzać suszarką). Dzięki temu zabiegowi wszystkie dobroczynne substancje wnikną lepiej, bo łuski włosów rozchylą się. Jeśli zaś chodzi o spłukiwanie, należy spłukiwać wodą letnią (nigdy gorącą!), aby zamknąć łuski włosów. Oczywiście, kosmetyk musi być dobrze dobrany do rodzaju włosów, bo tylko wówczas zadziała tak, jak należy.

fot. Betsy Jons źródło: flickr.com

Exit mobile version