Wakacje w Hiszpanii? Poznaj atrakcje Costa Blanca!

COSTA BIANCACosta Blanca to złote plaże południowego półwyspu Iberyjskiego kuszące piękną pogodą, wspaniałymi widokami i doskonałą hiszpańską kuchnią.

Miasta i miasteczka położone wzdłuż Białego Wybrzeża Hiszpanii to doskonale przygotowane do przyjęcia turystów bazy wypoczynkowe.Są wśród nich te znane – jak Altea z cudowną starówką i śródziemnomorską architekturą, jak i te mniej znane jak Benidorm przypominający Las Vegas.

Co warto zwiedzić na Costa Blanca

Guadalest to wieś zamieszkiwana przez 200 osób, którą zdobią ruiny zamczyska. Położona w górskiej okolicy dostarcza niezapomnianych widoków.
Altea artystyczne miasteczko tętniące życiem i słynące z licznych, barwnych festiwali. Położone na wzgórzu oferuje wspaniałą panoramę na pełne słońca wybrzeże.
Alicante znany na całym świecie kurort położony u stóp góry Benacantil (169m), na szczycie której znajduje się Widowiskowy klasztor św Barbary.

Klimat Białego Wybrzeża

Na Costa Blanca temperatura nigdy nie spada poniżej zera. Najchłodniej jest w styczniu i lutym (16 – 17 stopni C w ciągu dnia), a najcieplej w lipcu, sierpniu i wrześniu ( 28-31 stopni C). Osoby szukające słońca, ale nie przepadające za upałami mogą odwiedzić Costa Blanca już w marcu, ponieważ temperatura w ciągu dnia oscyluje wokół 20 stopni C i pozwala na całodzienne plażowanie.
Amatorzy ciepłych morskich kąpieli powinni odwiedzić ten region Hiszpanii począwszy od maja aż do października, ponieważ temperatura wody w tym okresie nie spada poniżej 20 stopni.

Hiszpańska kuchnia

Smak Hiszpanii to przede wszystkim wspaniała paella czyli ryż z dodatkiem drogocennego szafranu, wzbogacony smakiem mięsa (z owoców morza, ryb, kurczaka lub królika).

Niezapomniane wrażenia smakowe pozostawiają również hiszpańskie tapas czyli przekąski z fantazją takie jak szaszłyki z krewetek, bakłażanowe paluszki czy chorizo duszone w czerwonym winie.

Obowiązkowo do każdego ciepłego posiłku znakomite hiszpańskie wina zwane tu cavą. Osobom unikającym alkoholu pragnienie ugasi doskonała orszada czyli napój na bazie migdałów i wody kwiatowej.

fot. źródło: flickr com autor: shots of carmen fiano