Żyrandol rzucający cień

żyrandol

Niesamowity żyrandol stworzył duet Hilden & Diaz. Jego główną funkcją jest rzucanie cienia, przez który sypialnia zamienia się w gęsty las.

Odtworzenie mrocznego klimatu z nocy spędzanej bez dachu nad głową w lesie, wprost ze scenariusza horroru, nigdy nie było prostsze. Forma Natury to unikalna rzeźba w formie żyrandola, która rzuca niesamowity cień na ściany.

żyrandol

Nie dość, że światło wytwarzane przez żarówki w żyrandolu robi piorunujące wrażenie, dodatkowo spełnia funkcję dzieła sztuki poprzez szereg splecionych, pojedynczych cieni również pojawiających się na czterech ścianach. W środku sferycznego kształtem żyrandolu znajduje się wiele powyginanych gałęzi i odgałęzień, łączących i przeplatających się wzajemnie, tworzących ten fantastyczny efekt widoczny na obrazkach.

żyrandol

U wyjściu promieni światła zainstalowano specjalne lustra, wzmacniające dodatkowo iluzję. Trudno nie zgodzić się, że produkt jest absolutnie wyjątkowy i niełatwo ukryć zdziwienie jak to możliwe, że zwykły pod względem rozmiaru żyrandol może rzucać tak duże cienie na cały pokój.

żyrandol

Twórcami pomysłu są Hilden & Diaz, którzy inspirację czerpali z rysunków Ernesta Haeckela ? niemieckiego biologa. Niestety, żyrandol nie trafi do sprzedaży detalicznej, producenci przyjęli jedynie ograniczoną ilość zamówień na wykonanie Forma Natury.