Czy szampon do włosów należy zmieniać?

szampon do włosów

Odpowiedni szampon do włosów jest bardzo ważną sprawą. Czasem zdarza się, że wchodzimy do sklepu, wybieramy pierwszy lepszy z brzegu szampon do włosów i okazuje się, że jest idealnie dopasowany, gdyż włosy są po nim piękne, lśniące, wyraźnie zdrowe.

Niekiedy jednak bywa i tak, że trudno jest dobrać właściwy szampon, zatem metodą prób i błędów poszukujemy go przez dłuższy czas. Kiedy już znajdziemy ten właściwy kosmetyk do mycia i pielęgnacji naszych włosów oznacza to, że już go nie musimy zmieniać?

Zdania podzielone…

Rzeczywiście zdania na temat tego, czy szampon do włosów należy zmieniać na inny, są dość mocno podzielone. Z  jednej strony wiele osób deklaruje, iż od bardzo dawna (czasem nawet od kilku lat!) używa jednego i tego samego szamponu, który służy dokładnie tak samo dobrze jak i w początkach stosowania. Osoby te twierdzą, że nie zauważyły, aby ich włosy były w gorszej kondycji, aby cokolwiek uległo zmianie.

Z drugiej strony można słyszeć głosy specjalistów, którzy uważają, iż wcześniej czy później włosy, poprzez długotrwałe stosowanie, ?uodpornią się? na konkretne składniki kosmetyku, przez co stosowanie szamponu nie będzie wiązało się już z dużymi korzyściami dla włosów.

Kiedy szampon do włosów należy zmienić?

Jeśli lubimy nasz szampon, działa on pozytywnie na włosy i nie zauważamy jakichkolwiek niepokojących zmian, oczywiście możemy go stosować cały czas. Warto jednak poświęcić chwilę czasu i uwagi włosom, bowiem z biegiem lat mogą się one zmieniać!

Włosy, które do tej pory nie były problematyczne (dlatego też cały czas stosowaliśmy kosmetyki do włosów ?normalnych?), mogą w pewnym momencie zacząć przetłuszczać się lub wykazywać tendencję do przesuszania, mogą stać się bardziej łamliwe, wypadać w większych ilościach. Wówczas oczywiście trzeba zastosować odpowiednią kurację, w tym zmienić szampon, na taki który odpowiada rodzajowi włosów. Wiele osób zapomina o tym, by zmienić szampon, gdy przykładowo zafarbowało czy rozjaśniło włosy, a przecież takie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. I w tym wypadku będzie trzeba zmienić szampon.