16 najlepszych programów odchudzania na 2020 rok

Jak schudnąć w czasie pandemiiZ powodu pandemii koronawirusa wszystko się zmieniło ? począwszy od planów urlopowych aż po formy spędzania czasu wolnego. Większość aktywności przeniosła się do internetu, co niestety przekłada się również na kondycję fizyczną. Jeśli chcesz szybko wrócić do formy, świetnie trafiłeś.

Jak schudnąć w czasie pandemii?

Od początku roku niemal wszystko co robisz sprowadza się do świata cyfrowego ? praca zdalna, zakupy przez internet, nawet rozrywka wygląda inaczej ? zamiast odwiedzać kina i teatry, coraz częściej korzystasz zapewne z internetu i oglądasz koncerty online lub odwiedzasz takie miejsca jak Vulkan Vegas opinie sprawdzasz w sieci i zdalnie też zamawiasz jedzenie.

Wszystko to nie sprzyja zdrowemu trybowi życia i może przyczyniać się do odkładania zbędnych kilogramów. Jak się ich pozbyć w czasie, gdy rząd znów zamyka siłownie i kluby?

? W sytuacji ponownego lockdownu z pomocą przychodzi? internet. Obecnie wielu trenerów personalnych oraz dietetyków oferuje swoje usługi online. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku każdy może skorzystać z takich porad, a nawet uzyskać całodobowe wsparcie ? mówi Klara Czerwińska, ekspert ds. marketingu tutaj.

Dieta

Choć niejednemu kojarzy się z wyrzeczeniami, bez zrównoważonej diety zrzucenie wagi będzie niezwykle trudne. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak najlepsza dieta odchudzająca, bo każdy organizm jest inny i dlatego to, co na jednych działa, u innych może nie przynieść żadnego efektu. Oto najpopularniejsze programy dietetyczne w 2020 roku:

1.   Dieta keto

Dieta wysokotłuszczowa przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Dość szybko przynosi efekty, jednak zaleca się stosowania jej pod okiem lekarza lub dietetyka.

2.   Weganizm

Jedzenie wyłącznie produktów roślinnych nie tylko pozwala schudnąć, ale i pomaga zwalczać choroby, takie jak cukrzyca czy choroby serca. Jest to dieta mocno restrykcyjna i niestety nie każdy może ją stosować.

1.   Dieta IG

Dietę opartą na niskim indeksie glikemicznym stosują przede wszystkim osoby chorujące na cukrzycę i insulinooporność. Dzięki niej wyrównasz poziom cukru i unikniesz napadów ?wilczego głodu?.

2.   Dieta pudełkowa

Catering dietetyczny jest ciekawym wsparciem programu odchudzania. Po rozmowie z dietetykiem firma cateringowa przygotowuje ci posiłki na cały dzień, uwzględniając kalorie, preferencje smakowe, wymarzony cel.

3.   Fleksitarianizm

To dość nowy trend w Polsce. Fleksitarianie starają się wyeliminować ze swojej diety mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, stopniowo je ograniczając i zamieniając na produkty roślinne.

4.   Dieta śródziemnomorska

Sałatki, owoce morza, ryby, oliwki, feta, a do tego od czasu do czasu lampka wina i lekkie dania makaronowe ? nic dziwnego, że ta dieta od lat cieszy się popularnością (i pozwala schudnąć).

5.   Dieta typu instant

Gdy świat pędzi do przodu i nie ma czasu na nic, koktajle i zupy w proszku zastępujące jeden posiłek robią furorę. Dieta ta dzięki znacznej redukcji kalorii przynosi szybkie efekty odchudzające, jednak jej odstawienie jest niemal równoznaczne z wystąpieniem efektu jo-jo.

6.   Dieta paleolityczna

To nic innego jak sposób odżywiania naszych przodków. Jadłospis opiera się głównie na surowym mięsie, rybach i sezonowych warzywach i owocach. Skrajni zwolennicy tej diety zmieniają nawet swój styl życia, by upodobnić się do zachowań ludzi pierwotnych.

Ćwiczenia

Najlepszy plan odchudzania to taki, który łączy zdrową dietę i ćwiczenia. Poznaj 8 sposobów, by aktywnie spędzać czas i gubić kilogramy.

1.   Bieganie

Niezależnie, czy wybierzesz jogging, sprint, czy długie dystanse ? bieganie jest świetnym sposobem na spalenie kalorii, ale i wzmocnienie całego organizmu.

2.   Zumba

To dynamiczne połączenie tańca i aerobiku angażuje do pracy niemal wszystkie mięśnie. Nic dziwnego, że tak chętnie jest wybierana przez kobiety ? efekty odchudzające pojawią się bardzo szybko, bo podczas jednym zajęć spalisz od 450 do nawet 800 kalorii!

3.   Spinning

Jeśli jesteś fanem dwóch kółek, interwałowa jazda na kolarzówce w rytm energicznej muzyki będzie dla ciebie idealna!

4.   Domowe cardio

Wielu znanych trenerów opracowało gotowe programy odchudzania, dzięki którym możesz szybko i skutecznie schudnąć w domowym zaciszu. Jedyne co musisz zrobić to? zacząć ćwiczyć.

5.   Siłownie pod chmurką

Niemal w każdym mieście znajdziesz przynajmniej jedną siłownię pod chmurką. Wykorzystaj ten sprzęt do ćwiczeń odchudzających ? wykonaj na każdym urządzeniu kilkanaście powtórzeń i powtórz serię kilka razy.

6.   Przysiady i brzuszki

Choć brzmi banalnie, te dwa ćwiczenia naprawdę mają wielką moc. Możesz je wykonywać wszędzie i o każdej porze, a jeśli będziesz systematyczny, na pewno zobaczysz efekty!

7.   Jazda na rolkach

Łyżworolki są nie tylko świetną odskocznią po ciężkim dniu w pracy, ale i doskonałym sposobem na odchudzanie. Jeśli jazdę na rolkach masz opanowaną do perfekcji, może to być również alternatywny środek transportu.

8.   Tabata

Trening oparty na interwałach, który co roku zyskuje na popularności. Choć trwa bardzo krótko (przeważnie około 4 minut), jest niesamowicie intensywny i dzięki temu pozwala spalać tkankę tłuszczową jeszcze długo po treningu.

Podsumowanie

Jeśli w programie odchudzania znajdzie się zdrowa dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia, masz duże szanse na to, by osiągnąć sukces. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność i motywacja.

Exit mobile version