Koczek z warkocza

Pamiętacie czasy, w których nosiłyście dwa warkocze? Pewnie już dawno minęły. Co nie znaczy, że można już na zawsze zapomnieć o mysich ogonkach.

Z dwóch warkoczy możemy bowiem wyczarować uroczą fryzurę na specjalną okazję. Warkocze bowiem bardzo łatwo poddają się wszelkiej stylizacji. Wystarczy odrobinę je skręcić, użyć kilku wsuwek i ciekawy kok już gotowy. Najciekawiej wygląda on, gdy mamy włosy długie.  Oto jak krok po korku zrobić modne fryzury z warkoczy.

Koczek z warkocza 2Krok 1.

Zaczynamy od zaplecenia tradycyjnego warkocza tuż za prawym uchem. Warkocz może być luźny  i niezbyt długi. Na koniec związujemy go małą gumeczką i przechodzimy do następnego kroku

Krok 2.

Pleciemy drugi warkocz dokładnie tak samo jak pierwszy. Warto, aby oba warkocze miały podobną grubość i długość. Do tej fryzury najlepiej nadają się włosy długie i niewycieniowane.

Koczek z warkocza 3Krok 3.

Zaczynamy zawijać z tyłu głowy lewy warkocz. Stopniowo także upinamy go za pomocą wsuwek, lub małych żabek. Ułatwi to nam formowanie fryzury.

Krok 4.

Drugi warkocz oplatamy wokół pierwszego, także stopniowo go upinając. Modne fryzury można upinać nieco luźno, od czasu do czasu wysuwając niektóre pasemka. Uzyskamy w ten sposób artystyczny nieład.

Koczek z warkocza 4Krok 5.

Cała fryzura jest już właściwie gotowa. Aby przedłużyć jej trwałość możemy spryskać ją lakierem do włosów, bądź brylantyną w sprayu. Ta ostatnia nie tylko świetnie utrwali fryzurę, ale doda jej blasku. Ta fryzura będzie wyglądać też interesująco na włosach z balejażem, bądź ufarbowanych za pomocą kredy.

Koczek z warkocza 5