Ameryka ? kraj, który warto odwiedzić!

ameryka kraj ktory warto odwiedzicJeśli lubisz podróżować i znasz już wszystkie warte uwagi miejsca w Europie, czas najwyższy pomyśleć o skoku za ocean. Stany Zjednoczone to rozległy kraj, w którym do zobaczenia jest nie tylko Nowy Jork, ale również mnóstwo parków narodowych oraz znanych na całym świecie miejsc. Ile kosztuje podróż do Ameryki i jak długo trwa?
Bilety lotnicze do Ameryki ? ceny, na jakie Cię stać

Aby nabyć bilety lotnicze do Ameryki, należy przygotować na nie co najmniej 1200 złotych. Tyle właśnie kosztuje najtańszy lot ? z Warszawy do Miami. Im dalej na zachód, tym drożej ? rejs ze stolicy do Las Vegas to ok. 2800 złotych, a Los Angeles ? 2700. Aby sprawdzić wszystkie dostępne loty USA, warto wjeść na portal FRU.pl, który gromadzi je w jednym miejscu. Dzięki temu masz wygodnie zebrane wszystkie możliwe połączenia z kraju i możesz wybrać dowolne. Dzięki FRU.pl nie tylko kupisz bilety na loty USA, ale również możesz od razu wykupić ubezpieczenia zdrowotne i na bagaż ? każde z ich dostępne jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Dostępne loty USA ? Polska odbywają się z niemal wszystkich polskich lotnisk, a docierają do takich amerykańskich miast jak Las Vegas, Chicago, Nowy Jork czy Boston.

Zanim polecisz, załatw formalności!

Jeszcze zanim nabędziesz bilety lotnicze do Ameryki, upewnij się, że taka wycieczka będzie możliwa. W tym celu musisz wyrobić sobie wizę. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu nie pozwala ona automatycznie na wkroczenia na terytorium USA. Umożliwia jedynie dotarcie do punktu granicznego ? np. na lotnisku, gdzie dopiero amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) wydaje odpowiednie zezwolenie na wjazd na terytorium USA. On także decyduje, jak długo może potrwać dany pobyt. Sama procedura ubiegania się o wizę zazwyczaj zamyka się w 2-3 tygodniach, jednak ten czas może się wydłużyć do 3 miesiąca, więc najlepiej zacząć starać się o nią już pół roku przed wyprawą za ocean. Informacje o procedurze składania i wszelkich formalnościach znajdują się na oficjalnej stronie internetowej ambasady USA w Polsce.

Co warto zobaczyć w Ameryce?

Jeśli jedziesz do Stanów Zjednoczonych indywidualnie, wówczas możesz na miejscu robić tylko to, na co masz ochotę. Jeśli lecisz do Nowego Jorku czy Bostonu, nie zabraknie ciekawych miejsc do odwiedzenia. Gdy wybierasz się na zachód Ameryki, wówczas czeka na Ciebie najbardziej rozrywkowe miasto świata ? Las Vegas oraz San Francisco z mostem Golden Gate i zabytkowe tramwaje na stromych, charakterystycznych dla tego miasta ulicach. W Los Angeles i Miami czekają piaszczyste plaże, a gdy ruszysz na północ, zobaczysz wodospad Niagara. Co z tych atrakcji zobaczysz ? zależy tylko od Ciebie!

artykuł sponsorowany