Biżuteria dla odważnych

Biżuteria dla odważnych

Jest dobra wiadomość dla maksymalistek, ponieważ do łask wraca duża i widoczna biżuteria. To świetna propozycja, aby podkręcić naszą bazową garderobę. Przy takiej jednej, wyrazistej ozdobie zwykłe jeansy i t-shirt nabiorą charakteru i wyróżnią cię z tłumu.

Łańcuchy i  chockery

Najbardziej trendowe spośród wszystkich elementów biżuterii, będą z pewnością masywne naszyjniki w formie łańcucha. Mogą kojarzyć się z gangsterskimi filmami z lat 90. Jednak dziewczyny pokochały je za to, że mogą je łączyć na przekór, na przykład ze zwiewnymi sukienkami. Modne są zarówno modele w odcieniu chromu, srebra, miedzi, jak i złota. Co ciekawe, domy mody prezentują je w stylizacjach z grubymi swetrami lub golfami.

Od kilku sezonów nie wychodzą z mody chockery, które tym razem przybrały trochę inną formę. Są bogato zdobione kamieniami, kryształkami lub w całości są wykonane z pięknych białych pereł.

Duże spinki

Totalny powrót lat 90. Takie spinki nosiły kiedyś dziewczęta, jednak teraz ta propozycja skierowana jest do dojrzałych kobiet. Wielkie spinki są wykonane z perełek, atłasu, pokryte brokatem lub z motywem zwierzęcym. Nosimy je na wiele różnych sposobów, na boku do gładko zaczesanej fryzury, lub z tyłu pod luźno upiętym koczkiem. Są bardzo praktyczne, zwłaszcza dla kobiet o grubych i gęstych włosach, które zawsze mają problem z upięciem włosów zwykłymi wsuwkami.

Wiszące kolczyki

Ich długość może sięgać nawet obojczyków, dlatego świetnie wysmuklają buzię, a nawet całą sylwetkę. Większość z propozycji stanowią okazałe modele wykonane z kamieni, pereł, tworzywa sztucznego lub w stylu boho, zakończone chwostami Im większe i o dziwnym kształcie, tym lepiej.

W najnowszych trendach utrzymały się także kolczyki nie do pary. Najczęściej mają wspólny mianownik, jednak różnią się wielkością. Jeśli zdecydujesz się na taką formę, pokażesz, że naprawdę wiesz, co w trawie piszczy.

Broszki

Kolejny mocny, biżuteryjny akcent. Zdecydowanie muszą być duże, mocno zdobione i lekko zwariowane. Modne motywy w broszkach to wszelkiego rodzaju egzotyczne ptaki, owady i zwierzęta. Główne role grają kolory oraz błysk kamieni. Nie bój się połączyć ich ze swetrem z odważnym motywem, na przykład zwierzęcym. Jeśli nie jesteś aż tak odważna, przypnij ją do płaszcza lub gładkiego golfu. Sama w sobie broszka jest akcentem, który sprawi, że Twoja stylizacja będzie bardziej wyrazista.

Pierścionki

Tu również nie ma miejsca na minimalizm. Najmodniejsze są duże pierścionki o wyrazistych barwach i niecodziennych kształtach. Królują wśród nich te wykonane z kamieni, kryształów i perełek. Jeśli wolisz drobniejszą biżuterię, a nadal chcesz być trendy, wybierz kilka drobniejszych pierścionków. Nosi się je w ten sposób, że na każdy palec nałożony jest przynajmniej jeden pierścionek, jednak o różnej formie. Tworzy to świetną, trochę zadziorną kompozycję.

Jak widzisz, duża i kolorowa biżuteria odważnie wkracza do naszej codzienności. Pozwól sobie na trochę ekstrawagancji i wybierz coś, co będzie świetnie komponować się z Twoim stylem. Możesz po prostu znaleźć biżuterię w znanej sieciówce lub zainwestować w świetną jakość i wracać do niej w kolejnych sezonach. Jak widać moda wraca z wielkim przytupem.