Bransoletki Pandora

bransoletki PandoraBransoletki Pandora to doskonały wybór dla osób ceniących indywidualizm. Dzięki szerokiej ofercie nieustająco modnych ozdób typu charms każda kobieta znajdzie dla siebie ciekawą stylizację.
Historia bransoletki

Bransoletki podbiły świat już w okresie wędrówki plemion. Były najbardziej rozpowszechnioną ozdobą noszoną zarówno przez kobiety jak i mężczyzn pod każdą szerokością geograficzną. Początkowo pełniły funkcję trofeum, ponieważ wykonywano je z kości upolowanej zwierzyny. Stopniowo, w niektórych kulturach, szerokość i rodzaj bransolet świadczyły o pozycji społecznej. Dlatego ozdoby takie jak bransoletki postrzegane są zawsze jako znak dobrobytu.

W miarę upływu czasu stosowano coraz to nowsze materiały z jakich bransoletki wykonywano. Oprócz złota i srebra, na które stać było nielicznych, popularne stały się bransoletki wykonane z drewna lub rzemienia. Niektóre z takich bransolet miały zapewniać właścicielowi ochronę przed złymi duchami. Do dziś swoistą funkcję amuletu stanowią nitki, którymi mnisi buddyjscy owijają ręce wiernych na znak błogosławieństwa i w celu ochrony przed demonami. Taki sam rytuał odprawia się w świątyniach hinduistycznych.

Moda na bransoletki

Europejki pokochały bransoletki na nowo w latach 70ych XX wieku. Wtedy właśnie staropolskie słowo manela zastąpiono pochodzącą z francuskiego bransoletką (bracelet), czy jak uważają niektórzy z łacińskiego brachium ? co znaczy ?za rękę?1. Na zachodzie Europy bransoletki stały się popularne w formie damskiej biżuterii już w XVII wieku. Jak podaje piotrekn2 na swoim blogu charmsy, z których słynie biżuteria Pandora, zostały wymyślone i spopularyzowane w epoce wiktoriańskiej.

Charmsy

Charmsy to nic innego jak bransoletki tworzone z wielu różnych elementów przez właścicielkę. Wystarczy zakup łańcuszka wykonanego ze srebra, złota lub platyny by możliwe było rozpoczęcie własnej kompozycji. Wybór charmsów w sklepach jubilerskich jest ogromny. Każda pani z łatwością znajdzie dla siebie odpowiednie ozdoby. Dzięki takiej swobodzie aranżacji można też bransoletkę zmieniać zależnie od okoliczności i stroju.

Do wyboru są charmsy:

ze srebra
ze złota
z mieszanki srebra i złota.

Charmsy mogą być ozdobione:

silikonem w różnych kolorach,
kamieni naturalnych ? szlachetnych i półszlachetnych,
kamieni syntetycznych.

Zależnie od materiału z jakiego ozdoba została wykonana, charmsy nabierają różnych znaczeń. W sklepie marki Pandora każdy przedmiot ma znaczenie w wymiarze duchowym co powinno ułatwić wybór odpowiedniej biżuterii.

Kolekcjonowanie charmsów można zacząć od zakupu jednej ozdoby i postanowić, że każda rocznica ślubu lub prezenty gwiazdkowe będą doskonałą okazją do powiększenia kolekcji.

Charmsy są bardzo modne i naprawdę chętnie noszone. Świadczyć o tym może popularność tegorocznych aukcji na rzecz Orkiestry Świątecznej Pomocy, w których bransoletki z charmsami osiągały imponujące ceny. Na aukcjach nie zabrakło bransoletki Pandora ofiarowanej przez firmę Jubilo, autoryzowanego sprzedawcy biżuterii tej marki. Bransoletkę licytuje 11 osób, dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Exit mobile version