Całoroczne lato dzięki oceanicznej biżuterii

pierscionkiLetnie miesiące zazwyczaj wiążą się z wyobrażeniami piaszczystej plaży i szumu niebieskiego, lśniącego morza tuż obok. Oceaniczny motyw stał się inspiracją dla kilku luksusowych firm branży jubilerskiej: Louis Vuitton, Van Cleef & Arpels oraz Tiffany. W rezultacie cała trójka stworzyła niepowtarzalne kolekcje, które zachwycają swoim blaskiem i oryginalnymi kształtami.

Kolekcja Loius Vuitton została zatytułowana ?Acte V The Escape?, co w przełożeniu na polski oznacza ?V akt ucieczki?. Cała kolekcja kojarzy się właśnie z perfekcyjną ucieczką, która nieodłącznie związana jest z wodą, a szczególnie z morzem. Nazwa każdego produktu inspirowana jest słynnym ośrodkiem wypoczynkowym czy hotelem ze złotego wieku turystyki. Takie określenia jak Excelscior czy Capri dodają klejnotom tylko czaru. Zdecydowana większość kolekcji utrzymana jest w barwie niebieskiej, białej i zielonej, a to dzięki wykorzystaniu takich darów morza, jak opale, perły czy inne rzadkie kamienie, np. turmaliny bądź afrykańskie szmaragdy.


Z kolei Tiffany wypuściło kolekcję nazwaną The Art of the Sea, czyli Sztuka Morza. Każdy klejnot owiany jest pięknem i kusi oceanicznym urokiem. Oto co powiedziała Francesca Amfitheatrof, dyrektorka designu: ?Nasza kolekcja oddaje hołd morzu, jako nieskończonemu źródłu życia i piękna.? Morska kolekcja Tiffany wprost bije luksusem. Bransoletki oddają magiczne kolory i fascynującą różnorodność rafy koralowej, a kremowa perła i mający 23.03-karatowy tanzanit, wieńczą cudowne pierścionki, które imitują rytm fali czy kołyszące się wodne stworzenia.


Z kolei Van Cleef & Arpels proponuje czarującą i unikalną biżuterię, która czerpie z oceanicznego spokoju oraz dramaturgii i siły morskich fal. Nie brakuje urzekających motywów, takich jak rozgwiazda, lśniąca różowymi szafirami i diamentami. Duże wrażenie wywołuje także imitacja ryby z Morza Czarnego, ozdobiona diamentami oraz spinelami.
Dzięki takim kolekcjom, można zachować poczucie letniej aury i niebiańskich plaż przez cały rok.

Exit mobile version