Makijaż w odświętnie złocistych barwach

Złoto jest kolorem wyzywającym i iście królewskim. Był kolorem uwielbianym przez Kleopatrę i doskonale podkreślał jej status społeczny. Współcześnie również uwydatnia urodę wielu kobiet – między innymi będąc częścią makijażu. Jeśli szukacie sposobu, jak wyglądać olśniewająco i młodzieńczo zarazem, to może być propozycja dla Was. Złocisty makijaż pasował będzie do oczu w każdym kolorze, najbardziej jednak służy kobietom brązowookim.

Aby wykonać makijaż, przydatne okażą się następujące akcesoria:

  1. Brązowy eyeliner.
  1. Płaski pędzel do makijażu.
  1. Pędzelek do blendowania cieni.
  1. Złoty cień do powiek.
  1. Czarny eyeliner w płynie.
  1. Maskara.

 

makijażKrok 1.

Używając brązowego eyelinera, zaznacz na górnej powiece półokrąg. Powinien on objąć całą gałkę oczną.

Krok 2.

Wygładź narysowane przez siebie kreski. Pomocny okaże się w tym płaski pędzelek do makijażu. Eyeliner powinien zostać rozprowadzony po powiece – nie mogą być na niej widoczne żadne ostro zarysowane kreski.

Krok 3.

Czas na najważniejszy punkt: złoty cień umieść na samym środku powieki i zacznij rozprowadzać go na boki. Postaw na bogactwo i przepych – cała powieka powinna zostać wypełniona złocistym tuszem.

Krok 4.

Linię rzęs zarysuj przy użyciu czarnego eyelinera w płynie. Kraniec linii powinien zostać podrasowany tak, aby wyglądał jak skrzydełko.

Krok 5.

Teraz pora na maskarę. Tusz rozprowadź po rzęsach, aby zwiększyć ich objętość i umiejętnie je podkreślić. Makijaż oka będzie w ten sposób atrakcyjny i po prostu kompletny. Efekt powali Twoich znajomych na kolana.

makijaż

Warto podkreślić też łuk brwiowy, na przykład przy pomocy cienia do powiek. Jego kolor nie powinien być jednak zbyt ciemny. Taki makijaż na pewno sprawdzi się na każdej imprezie. Pamiętaj tylko, by usta nie były umalowane zbyt wyzywająco – całą uwagę chcesz przecież skupić na swoich oczach.