Co zrobić, kiedy włosy wypadają garściami?


Piękne włosy to marzenie wielu z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz częściej zarówno mężczyzn jak i kobiety w różnym wieku. Aby zapobiec wypadaniu włosów warto zastosować kilka sposobów, w tym suplementację, odpowiednie badania bądź wizytę u specjalisty. Co zrobić, gdy włosy wypadają garściami?  Jak można temu zaradzić w domu, jeszcze przed wizytą u lekarza? Dlaczego w przypadku bardzo dużego wypadania włosów warto skontaktować się ze specjalistą?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co zrobić, gdy włosy wypadają garściami
  • kiedy suplementacja jest dobra
  • czy nadmiar witamin może spowodować wypadanie włosów
  • kiedy warto udać się na wizytę do trychologa, czyli specjalisty od włosów

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Może to być zarówno brak odpowiednich witamin i mikroelementów jak i ich nadmiar. Dlatego warto dobrze sprawdzić przyczynę wypadania włosów, by móc odpowiednio ocenić przyczynę. Aby stwierdzić, czy mamy do czynienia z początkiem łysienia plackowatego powinniśmy jednak skorzystać z konsultacji u lekarza specjalisty. Na początek możemy domowymi sposobami zadbać o nasze włosy jednak, gdy to nie pomoże warto skonsultować się z ekspertem.

Włosy wypadają garściami? Nie czekaj, działaj!

Jeśli włosy wypadają garściami to warto zacząć działać jak najszybciej. Piękne włosy to ozdoba twarzy każdego z nas, dlatego gdy zauważymy wypadanie włosów, łamliwość włosów czy też rozdwajania się włosów warto zareagować. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Na początek można zastosować dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów, maseczki do włosów, odżywki do włosów i specjalistyczne szampony do włosów. Dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków i dbanie o włosy od zewnątrz możemy dużo zdziałać.

Jak dbać o długie włosy (i krótkie również)? Warto też, stosując odpowiednie kosmetyki od dłuższego czasu, zadbać o nasze organizmy od wewnątrz i zastosować odpowiednie suplementy diety czy witaminy na porost włosów, np. kerabione. Na włosy polecana jest między innymi witamina A, witamina B, biotyna i inne składniki mineralne jak selen, miedź i cynk. Jednak by mieć pewność czy mamy ich niedobory warto zrobić specjalistyczne badania krwi.  Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy suplementy są potrzebne naszemu organizmowi. Z drugiej strony warto też uwzględnić odpowiednią dawkę suplementu diety by nie doprowadzić do przedawkowania witamin i mikroelementów, co również może być przyczyną wypadania włosów, szczególnie w przypadku takich mikroelementów jak cynk, miedź czy selen.

Zauważyłeś nadmierne wypadanie włosów? Zadbaj o nie od wewnątrz, konsultując się z lekarzem

Mówiliśmy już o stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jednak dbanie o kondycję włosów i mieszki włosowe to nie tylko odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja od zewnątrz, ale także dbania o organizm od wewnątrz. Cebulki włosów muszą być odpowiednio odżywione, a skóra głowy zdrowa tak, by włosy miały odpowiednie warunki do rozwoju i rozrostu. Dlatego warto stosować odpowiednie suplementy.  Jednak, aby uniknąć dodatkowych komplikacji zdrowotnych i przyjmować odpowiednie ilości potrzebnych nam składników mineralnych oraz witamin, warto skonsultować się w pierwszej kolejności z lekarzem pierwszego kontaktu. To on zleci nam odpowiednie badania, a analizując ich wyniki zleci odpowiednie suplementy diety lub konsultację ze specjalistą. Dzięki temu pomożemy naszym włosom zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Na rynku jest wiele suplementów diety o bardzo bogatym składzie, dostępnych bez recepty. Jednak ich samowolne stosowanie nie zawsze może skończyć się dobrze. Dlatego powinniśmy skonsultować ich spożycie i przyjmowanie z lekarzem.

Nie wiesz co może powodować wypadanie włosów? Jeśli nic nie pomaga udaj się do lekarza specjalisty, który oceni przyczyny wypadania włosów

Jeśli domowa suplementacja, podstawowe badania i wprowadzone przez lekarza pierwszego kontaktu leki nie pomagają, warto skonsultować się ze specjalistą, czyli trychologiem, który po dokonaniu bardziej specjalistycznych badań potwierdzi konieczność ewentualnego leczenia i znajdzie przyczyny wypadania włosów. Tylko specjalista oceni, czy wypadanie włosów jest spowodowane kondycją włosów czy inną chorobą, której wypadanie włosów jest po prostu objawem, jak łojotokowe zapalenie skóry głowy czy zaburzenia hormonalne. Dlatego warto zaufać specjaliście i poznać przyczynę wypadania włosów.

Jak znaleźć dobrego specjalistę zajmującego się wypadaniem włosów?

Gdy zauważymy u nas łysienie androgenowe lub towarzyszy nam nadmierna utrata włosów bez przyczyny, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Najlepiej popytać naszych znajomych lub skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który poleci nam specjalistę. Jeżeli jednak nie mamy się kogo poradzić, warto skorzystać z pomocy wyszukiwarki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i otrzymamy listę specjalistów od wypadania włosów w naszej okolicy Wystarczy porównać ofertę, dostępne terminy i cenę (o ile nie chcemy konsultacji w ramach NFZ), a znajdziemy najlepszego lekarza dla nas.

Exit mobile version