Przedłużane włosy ? jak je pielęgnować?

Przedłużane włosy

Pielęgnowanie przedłużanych włosów wymaga stosowania pewnych zasad, o których osoba decydująca się na przedłużenie włosów powinna zostać poinformowana w gabinecie fryzjerskim.

Przedłużane włosy wymagają ochrony przed ekspozycją na mocnym słońcu lub w solarium oraz przed słoną, morską wodą. Chlorowana woda basenu również ma niekorzystny wpływ na włosy przedłużane. Przedłużane włosy nie mogą być rozjaśniane. Zmiana koloru jest możliwa jedynie przy użyciu farby bez amoniaku ? lepiej nie wykonywać takich zabiegów na własną rękę. W czasie aktywności fizycznej i podczas snu warto zapleść warkocz, dzięki któremu można uniknąć niepotrzebnych kołtunów.

Szampon tylko bez alkoholu

Przedłużane włosy nie mają połączenia z cebulką, dlatego nie brudzą się w taki sposób jak naturalne włosy. Do ich oczyszczenia wystarczy zaaplikowanie cienkiej warstwy szamponu ruchem gładzącym, a następnie spłukanie, co wystarczy do zachowania czystości. Istotne znaczenie ma również dobór kosmetyków do pielęgnacji

Alkohol zawarty w szamponie działa wysuszająco na włosy. Ten składnik bardzo często znajduje się w składzie szamponów przeciwłupieżowych. W przypadku gdy zachodzi potrzeba zastosowania szamponu przeciwłupieżowego, należy zastosować go wyłącznie na skórę głowy. Do pielęgnacji włosów przedłużanych są polecane szampony wyprodukowane na bazie naturalnych składników, na przykład lnu, kokosa lub jedwabiu.

Nie nakładaj odżywki na łączenia

Nawilżanie włosów za pomocą odżywki nawilżającej, o właściwościach wygładzających lub regenerujących jest niezwykle istotne. Nie powinno się nakładać odżywki na łączenia, aby zawarte w niej chemiczne substancje nie spowodowały ich osłabienia. Odżywka powinna być aplikowana na włosy w odległości 1/3 długości włosów.

Prawidłowe suszenie przedłużanych włosów

Przedłużane włosy nie powinny być przerzucane w dół ? zarówno podczas mycia, jak i podczas suszenia. Dlatego zamiast owijać włosy ręcznikiem na kształt turbanu, należy położyć ręcznik na głowie i okręcić jego dół wokół włosów. Nie wolno ich rozczesywać i szarpać, kiedy są mokre. Przed czesaniem powinny być lekko podsuszone, ale nie całkiem suche. Do suszenia włosów przedłużanych można stosować suszarkę z letnim nawiewem, albo pozostawić włosy do wyschnięcia, przeczesując je co pewien czas.

Częste stosowanie suszarki z gorącym nawiewem, a także prostownicy i lokówki, bardzo niszczy włosy ? zarówno naturalne, jak i przedłużane. Dlatego warto dopytać fryzjerkę o warunki stylizacji włosów przedłużanych i możliwości stosowania urządzeń do stylizacji. Używanie lokówki lub prostownicy z reguły nie jest wykluczone, pod warunkiem, że maksymalna temperatura grzania nie przekracza 170 ? 180 stopni Celsjusza.

Podsumowanie

Prawidłowa pielęgnacja przedłużanych włosów pozwoli cieszyć się ich pięknym wyglądem na dłużej. Jeżeli nie ma pewności co do możliwości zastosowania wybranego kosmetyku lub zabiegu stylizacyjnego, warto skonsultować się z osobą, która wykonała przedłużenie włosów, aby uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci ich zniszczenia.

Exit mobile version