Kłos – w zgodzie z naturą

  Długie, zadbane włosy są niebywałym atutem kobiety. Są jednak dosyć problematyczne w utrzymaniu i wymagają dużo pracy, aby pozostały w świetnej kondycji. Pomimo tego, większość kobiet nie potrafi z nich zrezygnować, nawet kiedy mają ochotę na jakąś zmianę. Jak zatem wprowadzić w naszą włosową codzienność coś ciekawego? Najlepiej zacząć od wypróbowania ciekawego upięcia.

Warkocz czy koński ogon wydają się zbyt oczywiste. Jednak możesz wypróbować coś, co z pewnością wyróżni cię z tłumu i sprawi, że będziesz wyglądać wyjątkowo. Spróbuj wykonać na swoich włosach tak zwany kłos. Starannie wykonany kłos wygląda przepięknie i pasuje nie tylko na co dzień, ale sprawdzi się świetnie na specjalne okazje.

Do szkoły

Taka fryzura będzie odpowiednia na zajęcia w szkole lub na uczelni. Podkreśli młodzieńczą urodę i podkręci zwykłą stylizację z dżinsami i białym t-shirtem. Kwiatek wpięty w kłos, będzie dodatkowym, uroczym akcentem.

Na ślub

Wiele panien młodych decyduje się właśnie na taką fryzurę, która świetnie dopełni stylizację, na przykład w stylu boho. W tej propozycji zazwyczaj wykonuje się kłos, który wygląda na nieco niedbały, z wyciągniętymi kosmykami i wpiętymi, gdzieniegdzie kwiatami. Taka romantyczna fryzura z pewnością zrobi wrażenie, ale jest również bardzo wygodna, ponieważ włosy są ujarzmione przez cały dzień.

 Do biura

W jaki sposób przełamać dress code obowiązujący w biurze i dodać sobie blasku? Najlepiej oczywiście fryzurą. Należy jednak pamiętać, aby była ona w miarę stonowana i pasująca do reszty naszego wizerunku. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką białej koszuli oversize i cygaretek, kłos świetnie przełamie biurową nudę i  odejmie ci lat.

Jak zrobić kłos?

Najłatwiej wykonać go na włosach, które są długie i nie za bardzo wycieniowane, dzięki czemu pasma będą się pięknie zbierały. Po dokładnym rozczesaniu włosów można przystąpić do zaplatania: 

  • podziel włosy na dwie części
  • następnie oddziel prawe, cienkie pasemko włosów kciukiem i palcem wskazującym, a następnie dodaj je do lewej części, trzymając je kciukiem prawej ręki
  • chwyć pasemko o podobnej grubości z lewej sekcji i dodaj go do sekcji prawej

  • im mocniej spleciesz początkowe pasemka, tym bardziej wytrzymały będzie warkocz
  • zaplatanie kontynuuj na całej długości włosów, naprzemiennie chwytając pasemko z prawej i lewej sekcji
  • pamiętaj, że od grubości dobieranych pasemek zależy efekt końcowy.

Kłos zakończ cieniutką, najlepiej przeźroczystą gumką. Gruba gumka nie będzie wyglądać korzystnie, ponieważ zapleciona końcówka jest już niezwykle cienka i na takim efekcie nam najbardziej zależy. Możesz również zakończyć zaplatanie za pomocą wstążki, która świetnie będzie się prezentować w stylu boho. Z pewnością, na początku wykonanie takiej fryzury nie będzie należało do najprostszych, dlatego najlepiej potrenować na koleżance albo lalce swojej córki. Z biegiem czasu, będziesz mogła z powodzeniem wykonać ją na sobie i cieszyć się nietuzinkowym upięciem.

Wieczorowy glam