Czy istnieje coś takiego jak szybka dieta?

szybka dietaTo hasło słyszymy bardzo często: szybkie odchudzanie, jak się odchudzić, szybka utrata wagi. Co to w praktyce oznacza? Czy możemy uniknąć efektu jojo? Czy taka szybka dieta ma dobry wpływ na organizm? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na to pytanie.

Wszystko to, co się tyczy odchudzania i jego przebiegu zależy od naszego stadium początkowego i metabolizmu. Osoby, których BMI znajduje się w normie i na ogół nie mają problemów z przemianą materii zupełnie inaczej odczują krótki detoks, czy też dietę odchudzającą, niż osoby borykające się z nadwagą.

Szybka dieta to dobry sposób na oczyszczenie organizmy z toksyn. Należy oczywiście wybierać rozsądnie i nie przesadzać, ale 1-3 tygodniowa zbilansowany jadłospis nakierowany na osiągnięcie określonych celów bądź ograniczający pewien zakres produktów może mieć zbawienny wpływ na poprawę funkcjonowania całego ciała.

Osoby, które są np. uzależnione od słodyczy mogą dzięki temu odzwyczaić się od przyjmowania codziennych jego dawek, co wpłynie pozytywnie nie tylko na sylwetkę, ale również na samopoczucie.

Wyścig z czasem

Jeżeli przed nami pojawia się jakaś ważna data np. ślub, karnawał, przyjęcie i chcemy w szybkim czasie zrzucić parę kilogramów to dostępne na rynku diety 2-3 tygodniowe zapewne dadzą rezultat. Warto jedna pamiętać, że dbanie o ciało jest sprawą dalekobieżną i kilkutygodniowe starania przerwane powrotem do złych nawyków żywieniowych mogą spowodować ponowny skok wagi lub nawet przytycie.

Nie można zmienić swojego metabolizmu w zaledwie kilkanaście dni. To proces długotrwały, który należy rozpocząć od analizy swojego stylu życia, pracy, diety oraz stanu ducha. Osoby zestresowane dużo częściej cierpią na zaburzenia metabolizmu niż osoby, które unikają tego czynnika.

Kolejnym istotnym elementem jest problem osób otyłych. W tym wypadku dietetycy zalecają, aby oddać się w ręce lekarzy, zmienić tryb życia i dietę, bowiem tylko takie działanie pozwoli osiągnąć długotrwały sukces. Redukcja wagi w takich przypadkach to nie tylko aspekt wizerunku i samopoczucia, ale również i zdrowia.

Szukając odpowiedniej diety warto udać się do specjalistów, którzy będą w stanie dokładnie określić najlepszy program diety i ćwiczeń. Dzięki temu odchudzanie nie tylko przebiegnie szybko, ale również bezstresowo i bez obaw o powrót kilogramów.