Dieta odchudzająca 1000 kalorii

dieta odchudzająca 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii to dieta odchudzająca bogata w takie produkty jak: błonnik, kasze gruboziarniste, odtłuszczone mleko, chude mięsa, ryby, a także drób bez skóry oraz warzywa (musi się znaleźć w niej 60g białka, 145g węglowodanów, 21g tłuszczu).

Ważne jest to, że w tej diecie powinno się ograniczyć warzywa, a przed każdym posiłkiem trzeba wypić szklankę wody niegazowanej z dodatkiem cytryny (przyspiesza trawienie). Trzymanie się jadłospisu musi być uzupełnione aktywnością fizyczną (co najmniej godzina dziennie).

W diecie tej nie ma miejsca na tłuste mięsa i wędliny, a także na pełnotłuste mleka i jego przetwory czy słodycze, chipsy i orzeszki solone. Nie można też używać cukru, mąki i zasmażek.

Tygodniowo można stracić na niej ok. 1 kg (czyli jest to zdrowa utrata wagi, która nie spowoduje efektu jojo). Po 2-3 miesiącach spadek wagi znacznie spowolni ? jednak w dalszym ciągu będzie się traciło zbędne kilogramy.

W diecie 1000 kalorii przewidzianych jest pięć posiłków:

śniadanie (ok. 250kcal) ? dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa, pomidor, sałata, chudy twaróg),

drugie śniadanie (100 kcal) ? 1 małe jabłko albo dwie marchewki),

obiad (350kcal) ? zupa pomidorowa z ryżem,

podwieczorek (100kcal) ? kubka jogurtu + 1 plasterek ananasa,

kolacja (200kcal) ? chudy twarożek z ogórkiem i z pomidorem.

Dieta odchudzająca 1000 kalorii wymaga dużej dyscypliny i zaangażowania. Podjadanie jest wykluczone, a brak ruchu może znacznie spowolnić jej działanie. Jednak na chwilę obecną to jedna z najbardziej znanych i jedna ze zdrowszych diet jakie można znaleźć. Dlatego też warto spróbować.