Czy warto zlecić aranżację wnętrza specjalistom?

Wystrój wnętrza stanowi niemałe wyzwanie dla każdego właściciela nowego lub wyremontowanego mieszkania. Urządzić pomieszczenia w odpowiednim stylu nie jest wcale tak łatwo, dlatego niektórzy decydują się na skorzystanie z usług specjalistów. Czy warto?

Znaj swoje potrzeby

Zatrudnienie projektanta wnętrz może być pomocne dla kogoś, komu trudno jest wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Najważniejsze jest sprecyzowanie własnych oczekiwań ? w swoim mieszkaniu trzeba czuć się przede wszystkim dobrze, a zatem odnalezienie właściwego kierunku aranżacji będzie absolutną podstawą. W takim wypadku rada specjalisty rzeczywiście może okazać się bardzo cenna, pod warunkiem, że pomoc nie ograniczy się do wykonania próbnych szkiców, lecz trójwymiarowej wizualizacji za pomocą oprogramowania komputerowego.

Usługa dla zamożnych

Pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz nie należy jednak do najtańszych. Ceny mogą oczywiście wahać się w zależności np. od tego, jaką pozycję i opinię na rynku ma dany specjalista. Zasadniczo jednak koszty projektowania sytuują się w granicach 100?200 zł/m2. Łatwo policzyć, że usługa będzie dosyć droga, zwłaszcza gdy wymagać będzie zakupienia specjalnych materiałów. Także drogie okaże się zaangażowanie odpowiedniej ekipy remontowo-budowlanej, która zgodzi się wykonać projekt. Tu już należy liczyć się z wydatkiem rzędu 300?400 zł/m2. Jeśli zażyczymy sobie ponadto, aby wynajęty architekt osobiście nadzorował pracę wspomnianej ekipy, nasze koszty wzrosną jeszcze bardziej. To już problem, który niewielu z nas będzie w stanie zbagatelizować…

Wyobraźnia jedynym ograniczeniem

Zlecenie aranżacji wnętrz specjaliście w większości przypadków wydaje się zbędne ? chyba że dysponujemy gotówką, którą możemy przeznaczyć na tego typu usługi. Zdecydowanie tańszą alternatywą byłoby znalezienie dobrego studenta architektury. Za włączenie projektu do swojego portfolio z pewnością zgodziłby się zmniejszyć własne wynagrodzenie. Jeszcze lepiej poszukać inspiracji na branżowych witrynach internetowych oraz u znanych producentów wyposażenia mieszkań. Wiele popularnych firm (np. odnosząca ogromne sukcesy Le Pukka) oferuje bogaty asortyment mebli i dodatków, które nadadzą niepowtarzalny charakter naszym czterem ścianom. Pamiętać należy o jednym: ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia!

Exit mobile version