Jak dokonać wyboru brodzika prysznicowego?

Brodziki do łazienki to wysoce niedoceniane elementy wyposażenia. Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż ich dobór i że nie odgrywają znaczącej roli w naszych łazienkach. Jest wręcz przeciwnie. Kupując brodzik prysznicowy, trzeba koniecznie mieć na uwadze jego jakość, wymiary oraz materiał, z jakiego został wykonany. Radzimy, jak postępować, by nie popełnić błędu.

Wybierz odpowiedni kształt

Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór właściwego kształtu brodzika. Ma on znaczenie o tyle, że wpływa na zagospodarowanie łazienki. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się brodziki półokrągłe, gdyż łatwo umieścić je w jednym z kątów. Przy nich szczególnie trzeba uważać na wybór rozmiaru, gdyż ich promień musi idealnie odpowiadać promieniowi kabiny prysznicowej.

Jeżeli mamy na to wystarczająco dużo przestrzeni, możemy pozwolić sobie na kabiny kwadratowe oraz prostokątne. Zwłaszcza przy tych ostatnich kusząca wydaje się zupełna rezygnacja z brodzika ? ograniczając się jedynie do kafelków, uzyskamy wtedy mały pokój prysznicowy gwarantujący nam maksimum miejsca i swobodę ruchów. Jeśli zdecydujemy się na brodzik, przede wszystkim musi być on tego samego kształtu, co wybrana przez nas kabina.

Przemyśl decyzję? głęboko

To, czy wybierzemy brodzik płytki, czy głęboki, będzie miało spory wpływ na funkcjonowanie naszego natrysku.

Płytkie i bardzo płytkie brodziki wyglądają bardziej elegancko i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. To wszystko sprawia, że wyróżniają się względami praktycznymi. Płytki brodzik to również szybszy odpływ wody. Stanowi właściwe rozwiązanie dla osób doceniających oryginalny design i walory użytkowe.

Głębokie brodziki mają inne zalety. Chętnie wykorzystywane są przez rodziny z małymi dziećmi, gdyż mogą wtedy pełnić funkcję wanienek dla najmłodszych. Tak samo dobrze służą najstarszym, gdyż często wyposażone są w narożne siedzisko ułatwiające seniorom prysznic. Przydają się również podczas robienia ręcznego prania.

Dobierz właściwy materiał

Na rynku dominują brodziki akrylowe. Cechują się wyjątkową lekkością oraz łatwością utrzymania ich w czystości. Odporne są na zacieki i odbarwianie, dzięki czemu mogą służyć nam przez długie lata.

Jeszcze lepiej sprawdza się lany marmur. Brodziki wykonane z tego materiału charakteryzują się większą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia. Są także niezwykle gładkie, odporne na bakterie i grzyby oraz ciepłe w dotyku, gdyż utrzymują temperaturę otoczenia.

Wybierając brodzik łazienkowy, pamiętajmy przede wszystkim o jego funkcjonalności. Od jego walorów użytkowych będzie bowiem zależała nasza satysfakcja.

Więcej na: topsanit.pl

Exit mobile version