Dieta Shred

dieta ShredJest to dieta opracowana przez amerykańskiego lekarza I. Smitha. Ma ona pomóc nie tylko w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale też ma pomóc poprawić samoocenę, stan zdrowia i samopoczucie. Jest ona tak opracowana, by jeść normalnie, a przy tym tak tworzyć posiłki, by nie rujnowały one kieszeni.

Dieta trwa sześć tygodni. Każdy tydzień to nowy cykl, którego nie powinno się przerywać. Stosowanie diety pozwala na utratę od 9 ? 12 kg w ciągu cyklu. Nie nakłania do radykalnych zmian żywieniowych, nie jest też dietą zakazów.
Każdy tydzień to odrębna całość. Pierwsza faza, czyli początek to przygotowanie do diety. Uczymy się jak planować posiłki i jak je odpowiednio przygotowywać.

Drugi etap to wyzwanie. Porzuca się tutaj pewne nawyki i wyrabia nowe, które mają towarzyszyć do końca życia.

Kolejny etap to przemiana ? jest to najważniejszy tydzień. To tutaj zaczyna się odczuwać różnicę ? waga wskazuje mniej i mieścimy się w mniejsze ubrania.

Wspinanie się to kolejny etap, który jest utrwaleniem tego co już osiągnięto.

Przedostatni etap to oczyszczenie. Tu ważny jest detoks i dbanie o wewnętrzną kondycję organizmu.

Ostatni etap to wybuch, który pozwala na zakończenie diety. Po tym etapie program można zacząć na nowo.

Po zakończeniu tej diety zauważymy zmiany nie tylko w naszym organizmie, ale też w psychice. Dieta pozwoli stworzyć zupełnie nowy, atrakcyjny obraz siebie (nie tylko zewnątrz, ale i wewnątrz).

W Polsce dostępna jest książka autorstwa I. Smitha, w której poza metodologią diety znajdziemy również ciekawe przepisy, praktyczne porady i zasady postępowania.

fot. flickr com autor megankhines