Gadżety erotyczne, o których nie wolno zapomnieć

Gadżety erotyczne, o których nie wolno zapomniećCoraz częściej zdarza się, że w kwestii seksu standardowe rozwiązania okazują się niewystarczające i pary poszukują dodatków, które urozmaicą ich życie łóżkowe. Jednym z nich jest sięgnięcie po zabawki erotyczne potrafiące sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kochanków.

Przyglądając się panującym w tym zakresie trendom, nie sposób nie zauważyć, że pierścień erekcyjny to akcesorium, które bez wątpienia wzbudza największe zainteresowanie wśród osób poszukujących nowych doznań w alkowie. Przedmiot ten (nazywany także pierścieniem na penisa, cock-ringiem lub c-ringiem) ma charakter męskiego gadżetu erotycznego, który dla początkujących panów odznacza się formą nierozciągliwą, ci zaś o większych umiejętnościach powinni natomiast sięgać po wersję rozciągliwej obręczy.

Zalety pierścienia

Ringi noszone u nasady członka w sposób łagodny spowalniają przepływanie krwi w tym miejscu, co nie tylko wzmacnia i przedłuża erekcję, lecz także intensyfikuje orgazm i zwiększa wrażliwość używającego go mężczyzny na czekające go doznania. Dodatkowo obręcze stanowią wspaniałą alternatywę dla kosmetyków czy suplementów diety pobudzających erekcję, mogą również być ich uzupełnieniem. Co więcej, pierścienie mogą okazać się świetnym pomysłem na prezent, gdy potraktuje się je jako rodzaj męskiej biżuterii erotycznej. Dzięki swojemu uniwersalizmowi warto używać ich zarówno podczas seksu, jak i masturbacji.

Niektóre z tych gadżetów odznaczają się wypustkami lub podłużnym czubkiem stymulującym jądra, obszar znajdujący się tuż za nimi, a także ? przy odwrotnym ułożeniu ? partnerkę. Dostępne są również pierścienie przeznaczone specjalnie dla pań, które po nałożeniu na penisa mają za zadanie stymulować łechtaczkę.

Czym kierować się podczas wyboru obręczy?

Przede wszystkim w głównej mierze dobrze zainteresować się materiałem, z jakiego wykonana będzie interesująca nas zabawa erotyczna. Najlepsze pierścienie są stworzone z silikonu charakteryzującego się nieporowatą, hipoalergiczną strukturą. Istnieją obręcze z elastycznego silikonu w wersji ?stretch? oraz nierozciągliwe, zwane ?solid?. Poza głównym tworzywem, jakim jest silikon, na rynku pojawiają się także obręcze wykonane z innych materiałów, np. termoplastycznej gumy, jednak główna wada tych akcesoriów polega na tym, że ? ze względu na ich większą porowatość ? trzeba je częściej i dokładniej czyścić. W końcu istnieją także surowce, które przy korzystaniu mogą okazać się nie w pełni bezpieczne. Należą do nich pierścienie wykonane z tak zwanej galaretki (?jelly?) lub wywołującego uciążliwe uczulenie lateksu.

Ogólne zasady korzystania z ringów

Zanim dojdzie do założenia obręczy, producenci zalecają ogolenie strefy wokół penisa i jąder, tak by zapobiec ewentualnemu ciągnięciu i wyrywaniu włosów. Dotyczy to zwłaszcza gadżetów z surowców innych niż silikon. Chcąc zapewnić partnerowi lepszy komfort zakładania obręczy, dobrze wspomóc tę czynność stosowaniem odpowiedniego lubrykantu. Dla pierścieni silikonowych powinien to być żel nawilżający wykonany na bazie wody, ponieważ te przypominające konsystencją krem czy olejek mogą go trwale uszkodzić. Zasady dotyczą także samego użytkowania obręczy ? podczas pierwszego założenia nie wolno mieć jej na sobie dłużej niż 10 minut, kolejne razy zaś nie powinny przekraczać pół godziny.

fot. shutterstock.