Pięknie podkreślone spojrzenie przyciągające wzrok wszystkich dookoła to marzenie wielu kobiet. Nic dziwnego, że coraz chętniej decydują się one na perfekcyjny, półtrwały makijaż permanentny oczu. To ogromna wygoda i oszczędność czasu. Warto przy tym pamiętać, że skóra wokół oczu i skóra powiek jest szczególnie delikatna i wrażliwa i po wykonaniu makijażu permanentnego wymaga szczególnej opieki. Jak wygląda proces gojenia się brwi po zabiegu makijażu permanentnego? Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji powiek? Podpowiadamy.
Proces gojenia się brwi po zabiegu makijażu permanentnego
W przypadku makijażu permanentnego brwi, zaraz po zabiegu, brwi mogą wydawać się ciemne i przerysowane. To całkowicie normalna sytuacja. Przemywaj dokładnie brwi kilka razy dziennie z włosem i pod włos, aby zebrać nadmiar osocza i nie dopuścić do pojawienia się strupków. Choć mogą delikatnie swędzieć, pod żadnym pozorem nie wolno drapać strupków. Może to doprowadzić do uszkodzenia makijażu permanentnego. Na oczyszczone brwi nałóż cienką warstwę preparatu regeneracyjnego. Wybieraj wysokiej jakości kosmetyki, które mają działanie odżywcze i nawilżające. Świetnie sprawdzą się produkty od doświadczonego w temacie producenta jakim jest NEBAPMU. Krem, serum i masło do pielęgnacji makijażu permanentnego oczu zawierają składniki aktywne, które przyspieszają proces gojenia i doskonale odżywiają skórę wokół oczu. Podczas gojenia unikaj solarium, opalania się, sauny i basenu, a także nakładania kosmetyków w miejscu pigmentacji. Może dojść do zakażenia obszaru pigmentowanego, a tym samym wydłużenia procesu gojenia.
Makijaż permanentny oczu – opuchlizna
Nie ma w tym nic dziwnego, że po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego może pojawić się opuchlizna wokół oczu, zwłaszcza w przypadku kresek permanentnych. Dodatkowo może wystąpić zaczerwienienie, a na linii rzęs pojawić się strupki. Oznacza to, że skóra się regeneruje. W żadnym wypadku nie zdrapuj strupków! Najlepszym sposobem jest pozostawienie ich w spokoju do czasu, gdy samodzielnie zaczną odpadać. W przeciwnym razie mogą wystąpić odbarwienia. Jeśli mimo właściwej pielęgnacji opuchlizna utrzymuje się przez kolejne kilka dni po zabiegu, należy udać się do miejsca wykonania makijażu permanentnego, ponieważ może to świadczyć o rozwijającym się stanie zapalnym.
Makijaż permanentny oczu – pielęgnacja po zabiegu
Niezależnie od tego, czy wykonujemy makijaż permanentny brwi, czy makijaż oczu, okres gojenia trwa zazwyczaj około 2 tygodnie. Odpowiednia pielęgnacja makijażu permanentnego, zwłaszcza w pierwszych dwóch tygodniach od wykonania zabiegu ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i ostatecznego efektu. Pierwszych kilka dni jest bardzo ważne, ponieważ w tym czasie zachodzą najbardziej intensywne procesy regeneracyjne. Zabieg makijażu permanentnego jest ingerencją w organizm, nic dziwnego, że skóra potrzebuje czasu, by wrócić do pełnej równowagi. Już od pierwszych dni po zabiegu bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry i dostarczanie jej niezbędnych składników odżywczych. Znajdziesz je w dobrej jakości kremach takich jak produkty NEBAPMU.
Makijaż permanentny oczu – czego unikać
Chcesz, by Twój makijaż permanentny oczu jak najdłużej prezentował się perfekcyjnie? Oto dodatkowe zalecenia, które warto wziąć pod uwagę podczas procesu gojenia:
- Unikaj wysuszania oczu – promienie słoneczne oraz solarium wysuszają skórę przez co mogą negatywnie wpłynąć na jej proces regeneracyjny;
- Zrezygnuj z alkoholu – alkohol rozrzedza krew co może doprowadzić do przesuwania się barwnika, a także może ułatwić wypływanie tuszu poprzez niewielkie ranki, które tworzą się na brwiach i powiekach tuż po zabiegu makijażu permanentnego. Z tego względu zaleca się nie spożywać alkoholu przez pierwsze kilka dni po zabiegu;
- Unikaj silnych kosmetyków i produktów do stylizacji – skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i potrzebuje czasu na regenerację. Przez pierwsze tygodnie, aż do zagojenia, zrezygnuj z kosmetyków na porost rzęs oraz nie nakładaj na miejsca pigmentowane cieni i innych produktów, które mogą negatywnie wpłynąć na oddychanie skóry, a tym samym zahamować jej proces regeneracyjny.