Jakie odżywki pomogą w odchudzaniu?

Odżywki

Odżywki większości z nas kojarzą się przede wszystkim z budowaniem masy mięśniowej oraz z kulturystami bądź osobami dość próżnymi, jakim zależy przede wszystkim na swoim wyglądzie i które nie dbają o swoje zdrowie. Taki jest stereotyp, który nijak a się do rzeczywistości ? na szczęście?

Odżywki to produkty, które nie tylko pomagają ludziom przyspieszeniu zamierzonych efektów ćwiczeń, ale teraz są również niezwykle przydatne w odchudzaniu?

Wspomagacze te dzielą się na wiele typów i to nie tylko jeśli chodzi o samo budowanie masy, bo i w tej dziedzinie można wyróżnić wiele typów i podtypów, ale również jeśli chodzi o inne działania, w tym odchudzanie czy spalanie tłuszczu.

Czy odżywki na odchudzanie to zupełnie inne typy aniżeli odżywki na budowanie masy czy spalanie tłuszczu?

Nie, istnieje kilka rodzajów odżywek ogólnie, a każda z nich pozwala na uzyskanie kilku efektów jednocześnie. Mamy na przykład odżywki, które odpowiadają za spalanie tłuszczu ale jednocześnie i przyspieszenie regeneracji po ćwiczeniach czy budowanie mięśni. Inny typ odżywek odpowiada na przykład za szybsze spalanie tłuszczu i brak łaknienia, ale już nie jest taki dobry w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Z tego powodu konieczne jest dobranie odżywek pod kątem własnych preferencji i przede wszystkim celu jaki chce się osiągnąć. Jeśli odżywki zostaną źle dobrane, co prawda nie zaszkodzą, ale też i nie pomogą w osiągnięciu efektu o jaki chodzi.

A co, jeśli zależy nam przede wszystkim na odchudzeniu?

W takim wypadku najlepiej jest sięgnąć po prostu po suplementy diety, takie jak na przykład środki w kapsułkach bądź te bardziej naturalne, jak zielona herbata. Dorze jest jednak zadbać nie tylko o to, by ciało straciło nadmiar kilogramów, ale aby jeszcze wyglądało lepiej, w związku z tym oprócz diety i odżywek dobrze jest wprowadzić również trening.

Najlepiej jeśli zdecydujemy się na odżywki białkowe i ćwiczenia ? to pozwoli na stratę nagromadzonych kilogramów, przy jednoczesnej budowie masy mięśniowej i polepszaniu wyglądu sylwetki.

Specjaliści twierdzą, że to właśnie odzywki białkowe są w tym celu najlepsze. Dlaczego?

Jak twierdzi Nicole Avene, która jest pracownicą wydziału badań New York Obesity Center, odżywki białkowe jak najbardziej pozwalają schudnąć w szczególności wtedy, kiedy się trenuje. Zapewniają one zastrzyk energii, który z kolei dopinguje mięśnie do znacznie cięższej pracy podczas jednej sesji na siłowni. Skutek jest oczywisty ? kiedy ćwiczymy bardziej intensywnie, spalamy więcej kalorii i chudniemy. Z drugiej strony należy jednak uważać, bowiem zawiera ona duże ilości dodatkowego cukru, który w pewien sposób podwyższa ilość kalorii, jakie pochłonęło się w ciągu dnia.

Exit mobile version