Kok z ozdobną szarfą

kok z szarfąApaszki, szarfy, szaliczki? Wszystko to zazwyczaj owijamy wokół szyi. Piękne, kolorowe tkaniny możemy też śmiało wplatać we włosy. Barwna tkanina może sprawić, że fryzura nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Jeśli nie mamy pod ręką apaszki wystarczy kupić w pasmanterii metr dość szerokiej koronki. Wtedy kok nabierze dziewczęcego uroku. Taka fryzura sprawdzić się może także jako fryzura ślubna. Można nią zabłysnąć na letniej randce. Wykonanie koka z ozdobną szarfą nie wymaga zbyt wielu zachodu. Oto pomysł na kok przeplatany z tkaniną:

Krok 1.

Włosy gładko zaczesujemy i związujemy gumką do włosów. Kok będzie dość duży i nie wyglądałby korzystnie zwisając tuż nad karkiem. Dlatego kucyk musi być dość wysoko zawiązany. Jeżeli chcemy, aby nasza fryzura była trwała  należy użyć pianki do włosów. Koniecznie trzeba to zrobić przed wplataniem tkaniny żeby uniknąć zabrudzeń na materiale.

Krok 2.

Długi i wąski kawałek materiału zawiązujemy na gumce do włosów. Ważne, aby materiał nie był zbyt elastyczny, to bowiem utrudni nam plecenie. Nie powinny też wystawać żadne nitki.

Krok 3.

Z powstałych dwóch części szarfy i włosów pleciemy tradycyjny warkocz. Modne fryzury często opierają się na kontraście, dlatego lepiej, aby materiał był jaśniejszy, niż włosy u brunetek i szatynek, bądź miał intensywny kolor w przypadku włosów blond.

Krok 4

Cały warkocz zwijamy wysoko na czubku głowy i powstaje piękny kok. Modne fryzury nie mogą smętnie zwisać, dlatego przypinamy warkocz długimi wsuwkami. Jeżeli szarfa jest zbyt długa możemy ją schować w kosmykach, bądź obciąć.

 

Exit mobile version