Kolekcja mebli Jima Zivica

wygodny hamak

Jim Zivic stworzył kolekcję mebli, którą określa mianem „industrial-luxe”. Materiały jakich użył do stworzenia mebli to stal, skóra,węgiel, drewno i aluminium. Kolekcję będzie można obejrzeć na żywo już 19 września w galerii Pucci Ralpha w Los Angeles.

Już dziś wiadomo, że hitem tej kolekcji jest hamak, który zachwyca funkcjonalnością i wyglądem.

Na uwagę zasługują też niesamowite stoliki wykonane z brył węgla.

Dużą popularnością u klientów projektanta cieszą się leżanki. Są naprawdę wygodne, a prostota ich linii i najwyższy standard materiałów z jakich są wykonane nadają im luksusowy powab.

Designer Jim Zivic ma również nieco bardziej ekstrawagandzkie pomysły. Można do nich z pewnością zaliczyć otomanę w kaształcie paczki słomy wykonaną z wełny owczej i skóry.

Projektant urodził się i wychował w małym miasteczku w stanie Ohio, w otoczeniu kopalni węgla.  Początkowo zajmował się projektowaniem wnętrz ekskluzywnych butików, dla których realizował nietypowe meble. Już wtedy najczęściej używał w swoich produkcjach skóry i stali, a jego realizacje zawsze miały surowy, industrialny charakter.

Zivic projektował na zlecenie takich marek jak Yves Saint Laurent, Tom Ford czy Yoji Yamamoto i jest szanowanym projektantem w USA. Jego meble wystawiane są m.in w Muzeum Wzornictwa.

Exit mobile version