Czy o zdrowe włosy trzeba dbać?

Czy o zdrowe włosy trzeba dbać

Piękne, zdrowe włosy są prawdziwym darem. Niestety, wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że również o włosy, którym nic nie dolega, trzeba dbać! Nawet bowiem najmocniejsze i najzdrowsze włosy szybko mogą ulec zniszczeniu, jeśli nie zostaną poddane właściwej pielęgnacji!

Zdrowe włosy? Nie na zawsze!

Wszystkie kobiety, także te, które posiadają zdrowe, mocne włosy, powinny uświadomić sobie to, że każde, ale to absolutnie każde włosy wymagają pielęgnacji. Oczywiście, nieco inaczej „procedura” będzie wyglądać w przypadku włosów przetłuszczających się, włosów cienkich, zniszczonych, suchych, a jeszcze inaczej w przypadku włosów farbowanych czy naturalnie kręconych, jednak o każde z nich trzeba zadbać. Włosy każdego dnia narażane są na liczne „niebezpieczeństwa”, z których wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy…

Co może zaszkodzić włosom?

Włosy, które są z natury silne i zdrowe, lepiej będą znosić negatywny wpływ pewnych czynników zewnętrznych aniżeli włosy słabe, łamliwe i już zniszczone, ale jak długo? Jeżeli nie będą poddawane właściwej pielęgnacji, naprawdę szybko ulegną osłabieniu i zniszczeniu.

Na wiele wspomnianych negatywnych czynników zewnętrznych mamy wpływ – chodzi tutaj oczywiście o stosowanie mocnych środków do stylizacji takich jak lakiery czy żele, o nadmierne używanie suszarki, lokówki czy prostownicy. Na inne jednak nie do końca mamy wpływ – tu z kolei chodzi o szkodliwe promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia (przykładowo spaliny samochodowe, kurz).

Jak pomóc włosom?

Osoby posiadające mocne  i zdrowe włosy powinny wybierać kosmetyki do tak zwanych włosów „normalnych”. Ważny jest wybór dobrego i możliwie najbardziej naturalnego szamponu. Istnieje cały szereg masek oraz odżywek do włosów normalnych, które nie tyle będą je silnie regenerować (bo przecież nie ma takiej potrzeby), co po prostu delikatnie nawilżać i tworzyć pewną warstwę ochronną, aby zapobiegać uszkodzeniom. Jeśli w danym dniu nie planujemy żadnego wyjścia, lepiej oszczędzić włosom suszenia suszarką i układania ich przy pomocy środków do stylizacji.

Tekst: Ewelina Piskorek

Fot. Jonas-Svidras, Pixabay

Regulacja i henna brwi u mężczyzn – czy odbierze mi męskość?