Krzyżyki męskie ze stali jubilerskiej

krzyżyki męskieMężczyźni coraz częściej noszą dodatki biżuteryjne do odzieży. Widzimy je w stylizacjach u blogerów, w modnych magazynach dla mężczyzn, jak również na co dzień, w ulicznym zgiełku, w tramwaju i w pracy. Mężczyźni nie boją się eksperymentować z modą.

Coraz chętniej bawią się ubraniami i akcesoriami. Testują kolorowe akcenty, jak również coraz trafniej dobierają swoje cuchy do sytuacji w jakiej się znajdują. Już nie tylko zwykły t-shirt w kolorze butelkowej zieleni i jeansy są codziennym odzieniem faceta. Dzięki dostępności, nie tylko dobrej gatunkowo odzieży, ale również męskich dodatków biżuteryjnych, mężczyzna może zaszaleć i poczuć się trendy.

Nie musisz mieć szafy pełnej ubrań. Zdecydowanie wystarczy kilka wysokiej jakości koszul, koszulek i spodni. Twój codzienny strój możesz urozmaicać wszelkiego typu dodatkami do odzieży. Obecnie znane marki, sklepy internetowe, jak również te stacjonarne oferują szeroki ich wybór. Począwszy od tradycyjnych takich jak spinki do mankietów, łańcuszki i krzyżyki męskie, po bardziej awangardowe bransoletki skórzane, kauczukowe czy zawieszki w przeróżnych kształtach. Oczywiście nie każdy mężczyzna przekona się od razu do tych nietuzinkowych męskich ozdób. To wymaga czasu, jak również praktyki w ich odpowiednim doborze. Większość Panów jednak bez problemu zdecyduje się na te bardziej klasyczne takie jak łańcuszek czy męski krzyżyk. To od wielu lat nieodłączna ozdoba męskiej szyi. Po obrączce i zegarku najchętniej wybierana przez facetów.

Jaki krzyżyk wybrać?
Tak jak w przypadku ubrań wszystko zależy od twojego gustu i doświadczenia w komponowaniu stroju. Krzyżyki mogą być klasyczne, proste, złote lub srebrne, ozdobne lub z dodatkiem kamieni i koloru. Można je zawiesić na łańcuszku męskim o popularnym splocie takim jak figaro czy pancerka. Możesz też zaszaleć i wybrać coś nietypowego, coś co przyciągnie wzrok innych. Oryginalnych splotów jest wiele. Internetowe sklepy z męską biżuterią oferują nam ich setki w stosunkowo przystępnych cenach. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Wybierz krzyżyk i łańcuszek o takiej samej kolorystyce. Tak, żeby tworzyły zgrany komplet. Jeśli wybierzesz złoty krzyżyk wówczas łańcuszek dobierz w tym samym odcieniu złota. Spróbuj dobrać również strukturę stali tak, żeby się nie różniła: matowy krzyżyk najładniej będzie komponował się z również matowym łańcuszkiem.

meskie krzyzyki ze stali
Z jakich metali wykonywane są krzyżyki dla mężczyzn?
Mężczyźni w ostatniej dekadzie pokochali biżuterię ze stali chirurgicznej. Chodzi przede wszystkim o względy praktyczne i estetyczne. Stal jubilerska, zwana inaczej chirurgiczną lub nierdzewną jest idealna w codziennym użytkowaniu. Można swobodnie ją moczyć, ponieważ nie rdzewieje. Mogą ją używać alergicy, ponieważ nie wydziela związków niklu i przez to jest antyalergiczna. Nie śniedzieje i nie czernieje tak jak srebro, więc nie wymaga częstego mycia i czyszczenia. Ma sporo zalet i jest przystępna jeżeli chodzi o cenę. Krzyżyki ze stali jubilerskiej prezentują się wyśmienicie. Dzięki możliwości odlewania, obróbki na ciepło, wycinania, kolorowania za pomocą powłoki PVD, łączenia jej z innymi metalami i kamieniami współczesne marki tworzą coraz to ciekawsze egzemplarze i nowoczesne formy.

Możesz swobodnie bawić się modą, eksperymentować i zmieniać dodatki. Twój codzienny strój nie musi być nudy i stonowany. Nawet zwykłym klasycznym krzyżykiem i ozdobnym łańcuszkiem możesz urozmaicić codzienny look. Z biegiem czasu można zaszaleć i spróbować innej, bardziej ekstrawaganckiej męskiej biżuterii w formie bransoletki, która także może stać się wdzięczną i modną ozdobą codziennego stroju.