Łagodne fale, ozdoby we włosach i inne trendy

W sezonie jesiennym 2020 trendy związane z uczesaniem zostały w dużej mierze podyktowane przez pandemię. Pracujemy zdalnie, stawiamy na naturalny i kobiecy wygląd oraz minimalizm.

Od ?Pixie cut? po wyraźne skręty oraz fryzury w stylu ?Rachel cut? ? w sezonie jesiennym trendy są na tyle różnorodne, że każda kobieta z łatwością znajdzie coś dla siebie. Warto zadbać o modne cięcie dostosowane do indywidualnego stylu.

Pixie cut

Krótka fryzura z grzywką jest modna co roku. Krótkie włosy są w sezonie wakacyjnym bardzo wygodne, zwłaszcza w upalne dni. Fryzura została wylansowana przez Mię Farrow na przełomie lat 50. i 60., zatem znamy ją bardzo długo, a mimo to wciąż sprawia wrażenie bardzo współczesnej. Pixie cut uwydatnia kości policzkowe oraz optycznie wyszczupla twarz.

Cieniowana fryzura

Cieniowanie powraca do łask ? i nie chodzi o farbowanie włosów, ale o sposób ich cięcia, aby poszczególne warstwy pasm miały różną długość. Cieniowane boby, loby i włosy średniej długości to jeden z głównych trendów tego lata.

Cieniowanie włosów polega na ich skróceniu, ale warstwami, w ten sposób, aby kosmyki na zewnętrznych pasmach były nieco krótsze, niż te pod spodem. Cieniowane włosy wyglądają na gęstsze. Można modelować włosy cieniowane, na przykład poprzez zawijanie pasm na grubą, okrągłą szczotkę, co pozwala uzyskać fryzurę w stylu ?Rachel cut? inspirowaną jedną z bohaterek kultowego serialu ?Przyjaciele?.

Cieniowanie włosów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet posiadających proste włosy. W przypadku skrętów i fal cieniowanie włosów podkreśla ich sprężystość. Cieniowanie powinno być dostosowane do grubości włosów, kształtu twarzy oraz tekstury włosów ? nie dla każdego typu włosa mocne cieniowanie będzie odpowiednie.

Klasyczne cięcie ? włosy średniej długości

Kolejną fryzurą modną tego lata są proste włosy o średniej długości, z lekko wycieniowanymi końcówkami. Uniwersalne cięcie jest odpowiednie do każdego typu włosa, chociaż najłatwiej utrzymać je w ryzach, jeżeli włosy są naturalnie proste. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie, które zapewni zdrowy, lśniący wygląd.

Drobne skręty

Naturalne, drobne skręty wymagają odpowiedniej pielęgnacji i odpowiedniego cięcia. W sezonie jesiennym fryzjerzy proponują fryzurę typu kręcony bob, czyli wyraziste, drobne skręty o długości nieco powyżej ramion.

Kobiety posiadające naturalnie proste włosy, mogą uzyskać tego typu efekt poprzez poddanie ich zabiegowi trwałej ondulacji. Fryzura pasuje młodym kobietom, o regularnych rysach twarzy. Efekt drobnych skrętów można uzyskać poprzez zastosowanie bardzo wąskich wałków. Trwała ondulacja nie powinna być przeprowadzana na włosach cieniowanych oraz zniszczonych. Dojrzałym kobietom są polecane raczej miękkie, subtelne fale, czyli tzw. shaggy bob.

Warkocze i warkoczyki

W sezonie jesiennym co roku do łask powracają warkocze. Zaplecione włosy łatwiej utrzymać w ryzach podczas wietrznej pogody. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się warkocze holenderskie, warkocze francuskie i kłosy. Są bardzo dziewczęcymi fryzurami dodającymi wdzięku.

Chusta utrzyma włosy w ryzach

Latem włosy w nieładzie można ukryć pod plażowym kapeluszem lub chustą.  Jesienią chusta może stanowić dopełnienie stylizacji. Chustka jako dodatek do stroju powinna do niego pasować ? najlepiej wybrać te w neutralnym kolorze lub wzory w neutralne barwy (np. biel, czerń).

Kok w nieładzie

Wśród modnych upięć można wyróżnić tzw. kok w nieładzie, czyli luźne upięcie, doskonałe na co dzień. Nie ma jednego sposobu na ?Messy Bun?. Inspiracje można znaleźć na Pinterest i Instagramie.