Lekki, odświeżający makijaż na każdą porę roku

makijaż na każdą porę rokuWśród nastolatek najbardziej popularne makijaże to te z akcentem kolorystycznym, podkreślające świeżość, ale i upiększające. Dzisiejsza propozycja nie tylko nadaje lekkości w spojrzeniu, ale i otwiera bardzo oko, podkreśla je i przyciąga uwagę.

Do wykonania makijażu potrzebne Ci będą:

 • Baza pod cienie lub korektor i puder;
 • Beżowy cień o matowym wykończeniu;
 • Brzoskwiniowy cień o wykończeniu matowym;
 • Różowy cień wypiekany (opalizujący lub z drobinkami);
 • Czarna miękka kredka;
 • Ulubiona maskara;
 • Pasek sztucznych rzęs.

Do wykonania makijażu ze zdjęcia potrzebne Ci będą:

 1. Przygotowanie powieki do makijażu: Pamiętaj, aby każdy makijaż rozpoczynać od przygotowania swojej powieki. Nałóż na powiekę bazę pod cienie lub ulubiony korektor i przypudruj lepką warstwę. Neutralizowanie zaczerwienienia, zasinień oraz koloru powieki możliwe jest dzięki jasnym, beżowym i dobrze napigmentowanym cieniom. Jednolity koloryt powieki spowoduje, że makijaż będzie elegancki, a kolory zostaną prawidłowo odwzorowane.
 2. Nadanie lekkiego kształtu na oku: Brzoskwiniowym cieniem zaznacz załamanie powieki, aby delikatnie wykonturować oko. Dzięki pokreśleniu załamania lub jego iluzji, oko wydaje się większe i trójwymiarowe.
 3. Róż i już: Różowym wypiekanym cieniem zaznacz ruchomą powiekę oraz zewnętrzny kącik na powiece dolnej. Akcent kolorystyczny nada lekkości i świeżości w makijażu oraz przyciągnie do niego uwagę. Pamiętaj, nie wychodź z kolorem ponad załamanie powieki.
 4. Wyrazistość spojrzenia: miękka kreska narysowana wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs nada spojrzeniu wyrazistości. Jeśli chcesz uzyskać lekki efekt zadbaj o roztarcie granic linii, dzięki czemu makijaż zyska dzienny charakter. Uwaga trik! Jeśli Twoja powieka lubi się przetłuszczać, koniecznie utrwal kredkę cienką warstwą cienia w podobnym kolorze. Nałożony cień utrwali produkt kremowy na cały dzień.
 5. Otwórz się na spojrzenie: Dwie warstwy ulubionego tuszu do rzęs lub pasek rzęs sztucznych to idealny sposób na wykończenie makijażu i magnetyzowanie spojrzeniem.
Exit mobile version