Mały kok na ślub

fryzura ślubnaFryzura ślubna jest tą stylizacją jaką zapamiętamy na całe życie. Warto się zastanowić jak uczesać się na ślub dlatego chcemy zaproponować elegancki, niewielki kok. Jest to jeden z najbardziej klasycznych koczków z lekką modyfikacją. Proponowana fryzura ślubna łączy dyskretną klasykę i dziewczęcy urok.

Wykonanie  koka nie jest trudna, ale wymaga precyzji i staranności. Można uczesać się w domu albo poprosić o pomoc fryzjerkę. Nie ma konieczności użycia prostownicy, lokówki, czy specjalistycznych kosmetyków. Włosy będą nam wdzięczne za minimum zabiegów przy nich.

By wykonać mały kok na ślub trzeba mieć długie włosy – sięgające przynajmniej ramion.   Oto jak zrobić koczek ślubny z lekko zawijanymi kosmykami.

fryzura ślubna kok 2Krok 1.

Na początek włosy należy umyć i zastosować odżywkę zwiększającą grubość włosa. Po wysuszeniu wydzielamy długie i szerokie pasmo biegnące za uchem. Delikatnie je skręcamy. To samo robimy z pasmem nad uchem prawym.

fryzura na ślubKrok 2.

Oba skręcone pasma, oraz resztę luźnych włosów związujemy za pomocą gumki. Modne fryzury w większości powstają przy pomocy gumek i wsuwek. Najlepiej, aby było to gumka jak najmniejsza i w kolorze włosów. Nie chcemy, aby taki mały detal psuł ostateczny efekt.

ślubna stylizacjaKrok 3.

W miejscu nad gumką delikatnie rozchylamy włosy tak, aby powstała wolna przestrzeń. Upięty wcześniej kucyk przeciągamy przez otwór aż do końca. Długie włosy mogą sprawiać nieco problemu warto więc zadbać o to, aby otwór był jak najszerszy. Sztuczka ta lepiej też wychodzi, gdy włosy są gładkie.

długie włosyKrok 4.

Nasza fryzura ślubna jest niemal gotowa, wystarczy tylko, iż kucyk lekko zrolujemy i upniemy go za pomocą dużej wsuwki nad miejscem wiązania włosów. I voil?! Już gotowe. Możemy jeszcze wpiąć efektowną spinkę np: z kryształkami.