Mama, która plecie misterne fryzury

fryzuryShelley Gifford z Melbourne (Australia) ma śliczną córeczkę o imieniu Grace. Obie stały się znane dzięki misternie plecionym fryzurom Shelley. 

Od dzieciństwa lubiła pleść włosy i korzystała z okazji, kiedy mogła wykonać taką fryzurę krewnej lub przyjaciółce. Dawniej myślała, że można pleść tylko francuskie warkocze i warkocze księżniczki, teraz zna o wiele więcej możliwości plecenia włosów, co widać na poniższym zdjęciu. 

W kwietniu 2014 r. Shelley odkryła świat plecenia włosów w Social Media. Znalazła wówczas konta, na których mamy prezentowały fryzury wykonane swoim córkom. Shelley zainspirowała się nimi i założyła własne konta na Facebook’u i Instagramie. Zaczęła także śledzić konta użytkowniczek, które tak jak ona lubiły i potrafiły pleść włosy. Korespondowała z nimi i oglądała tutoriale. Zaczęła uczyć się nowych stylów i rozwijać swoje umiejętności. Ma wręcz obsesję na tym punkcie. Tworzenie czegoś nowego i unikatowego sprawia jej ogromną przyjemność i stanowi ciekawe wyzwanie.

Zwykle żyjemy w biegu ? odwozimy dzieci do szkoły, a następnie na zajęcia pozaszkolne, dlatego najbardziej cenne są dla nas poranki. Wtedy mamy czas na to, żeby pobyć razem z rodziną. George zwykle obserwuje, gdy wykonujemy kolejną nową fryzurę. Czasami, jak mam szczęście, mój mężulek robi kawę. Miło jest spędzić czas wspólnie z rodziną zanim dzień zacznie się na dobre i każdy będzie pochłonięty swoimi obowiązkami ? mówi Shelley. 

W czasie dorastania zawsze lubiłam pleść włosy ? często wykonywałam fryzury komuś z rodziny lub znajomych. W pewnym momencie zaczęłam pleść włosy swojej córce. Zazwyczaj zaplatam włosy Grace i robię zdjęcie rano, zanim Grace pójdzie do szkoły. Mamy tylko 15 ? 20 minut, więc jeżeli nie uda się czegoś wykonać, siadamy do tego w weekend. Grace jest cudowna, układam jej włosy od kiedy była brzdącem, więc dla niej to nieodłączny element dnia. Kiedy wykonuję fryzurę Grace może spokojnie oglądać telewizję, zanim będzie gotowa do szkoły, więc z radością ze mną współpracuje. Uwielbiam to robić i cieszę się, że mogę dzięki temu jednocześnie spędzać czas ze swoją córką. Grace jest uroczą, kochającą i piękną dziewczynką. Ma wielu przyjaciół.

Fryzury Grace zwracają uwagę wielu osób w szkole, podczas zajęć tanecznych i innych zajęć. Zazwyczaj fryzury Grace są uważane za fantastyczne. Czasami niektóre osoby zaczepiają nas na ulicy mówiąc, że znają tę dziewczynkę, właśnie z uwagi na niecodziennie zaplecioną fryzurę. Uwielbiam uczyć się nowych stylów, rozwijać swoje umiejętności i podejmować wyzwanie stworzenia czegoś unikatowego i nowego. Według Shelley zaplatanie włosów i fotografowanie fryzury, a następnie publikowanie zdjęcia to nic trudnego.

– Kiedy kochasz coś robić, nie sprawia ci to żadnych trudności ? jak sama przyznaje. Obmyślanie nowych stylów jest czasochłonne, ale bardzo zależy mi na tym, żeby każda fryzura miała unikatowy charakter. Czasami plecione fryzury wyglądają artystycznie, a nie jak codzienna fryzura. Nasze życie biegnie bardzo szybko, a dzień jest wypełniony zajęciami szkolnymi i pozaszkolnymi. Dlatego uwielbiam poranki, które spędzamy wspólnie z rodziną.