Manicure winylowy – trwalszy od standardowego i mniej szkodliwy niż hybrydowy

Manicure winylowyManicure winylowy jest odpowiedzią na krytykę tzw. hybrydy. W opinii zwolenniczek tej metody malowania paznokci pozwala ona na uzyskanie trwałego efektu bez znacznego osłabiania płytki paznokcia.

Nazwa manicure wywodzi się stąd, że lakier wykorzystywany do jego wykonania zawiera polimery winylowe. Chronią one płytkę paznokcia przed mechanicznymi uszkodzeniami tworząc trwałą, jednolitą powłokę. Lakier winylowy jest odmianą lakieru hybrydowego różniącą się od niego tym, że do utwardzenia powierzchni lakieru winylowego nie jest potrzebna lampa UV.

Jak to działa?

Manicure winylowy polega na tym, że warstwa lakieru jest nakładana bezpośrednio na oczyszczoną płytkę paznokcia. Na warstwę lakieru winylowego należy nałożyć odżywkę określaną jako top coat. Manicure utwardza się pod wpływem światła słonecznego. Czas utwardzania pierwszej warstwy wynosi około 1 ? 2 minut, a drugiej ? co najmniej 10 minut. Dokładny czas schnięcia pierwszej i drugiej warstwy powinien zostać podany przez producenta na opakowaniu kosmetyków.

Nie niszczy paznokci?

Efekt winylowego manicure utrzymuje się krócej niż efekt hybrydowego manicure ? po upływie około 7 dni mogą pojawić się odpryski. Lakier winylowy może być usunięty z płytki paznokcia za pomocą standardowego zmywacza do paznokci. Zabieg ten nie wymaga pomocy kosmetyczki. Choć manicure winylowy jest mniej szkodliwy niż hybrydowy, błędne jest przekonanie  o tym, że nie ma on niekorzystnego wpływu na kondycję paznokci. Częste malowanie paznokci lakierem bez względu na jego rodzaj osłabia ich strukturę oraz może przyczynić się do rozdwajania i łamliwości płytki.

Minusy lakieru winylowego

Lakier winylowy w ciemnym lub intensywnym kolorze może powodować odbarwienie płytki paznokcia, co jest spowodowane brakiem ochronnej powłoki wykonanej specjalnym preparatem (tzw. bazą). Podobnie jak w przypadku innych rodzajów lakierów, winylowy preparat wymaga czasem nałożenia dwóch warstw dla uzyskania odpowiedniego koloru. Wykonanie nieskazitelnego manicure tego rodzaju może być bardziej czasochłonne niż w przypadku tradycyjnego i hybrydowego zabiegu.

Lakiery winylowe są dostępne w sprzedaży w pojedynczych buteleczkach, w różnych kolorach. Można je kupić także w zestawie z utwardzającym preparatem top coat.

Exit mobile version