Masaż podciśnieniowy

masaż podciśnieniowyDla wielu osób masaż podciśnieniowy może brzmieć nieco strasznie, tymczasem jest on wspaniałym rozwiązaniem na bardzo wiele dolegliwości. Co więcej, nie jest on nieprzyjemny, za to bezpieczny. Masaż taki, przy pomocy specjalnego urządzenia, może wykonywać wyłącznie doświadczony terapeuta.

Na czym to polega?

Jak zostało wspomniane, masaż podciśnieniowy wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice. Masażysta musi ustawić odpowiednie ciśnienie w owych głowicach i dobrać sekwencje masażu. W czasie masażu następuje pulsujące bądź też ciągłe ssanie, które ma zmienną intensywność. W czasie zabiegu tkanki zostają specjalnie przekrwione, naczynia krwionośne są poszerzone, ich przepuszczalność zwiększa się. W związku z tym wszystkim pobudzone jest krążenie i przepływ limfatyczny.

Cele i efekty masażu podciśnieniowego

Masaż taki stosuje się przede wszystkim po to, aby leczyć zastoje żylne oraz zastoje naczyń chłonnych, aby leczyć niewydolność krążenia tętniczego. Masaż podciśnieniowy sprawia, że układy limfatyczny oraz krwionośny zostają pobudzone. Dzięki masażowi temu możliwe jest skuteczniejsze pozbywanie się niepożądanych produktów przemiany materii oraz eliminacja tkanki tłuszczowej. Masaż doskonale sprawdza się w likwidowaniu i zmniejszaniu obrzęków, zastojów żylnych i limfatycznych.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego masażu, i tutaj występują pewne przeciwwskazania do jego wykonania, z którymi koniecznie należy się dokładnie zapoznać. Masażowi podciśnieniowemu nie mogą poddać się osoby chorujące na zakrzepowe zapalenie żył, żylakowatość, choroby serca, cukrzycę, posiadające rozrusznik serca, kobiety w ciąży, osoby posiadające protezy metalowe.

Przed zabiegiem musi nastąpić konsultacja, w czasie której nie można zatajać żadnych dolegliwości, bowiem może to mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Jeśli masażysta nie przeprowadzi stosownego wywiadu przed przystąpieniem do masażu, należy zastanowić się nad jego doświadczeniem i umiejętnościami, bo dla dobrego masażysty najważniejsze powinno być dobro pacjenta, nie zaś chęć zarobku.

Czy roboty sprzątające naprawdę ułatwiają nam życie?

Exit mobile version