Maseczki wzmacniające paznokcie

Maseczki do paznokci można wykoć domowym sposobem. Przydadzą się szczególnie gdy wykonujemy pracę fizyczną, a nasze paznokcie bardzo się niszczą. Poddawane są działaniu różnego rodzaju czynników chemicznych etc. Warto więc zadbać o nie odpowiednio, aby móc cieszyć się z ich pięknego wyglądu i przede wszystkim zdrowia.

Warto zastosować nie tylko sklepowe produkty do wzmacniania i regeneracji paznokci, ale także te domowe sposoby.

maseczka majonezowa

Maseczka majonezowa

Aby wzmocnić swoje paznokcie, warto zastosować maseczką majonezową! Należy zanurzyć na kilka minut paznokcie w miseczce z majonezem. Po tej czynności, należy umyć dokładnie ręce w ciepłej wodzie. Majonez w idealny sposób nawilża i odżywia paznokcie zniszczone przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Paznokcie po takiej kuracji będą bardziej elastyczne i odporne na złamania.

Kąpiel dłoni w oliwie i cytrynie

Należy przygotować pół szklanki podgrzanej oliwy i dodać do niej kilka kropel cytryny. Należy w takiej mieszance pomoczyć przez kilka minut swoje dłonie. Po takim zabiegu należy dokładnie osuszyć dłonie ręcznikiem papierowym i nałożyć nawilżający balsam na dłonie. Pozwoli to nam uzyskać miękkie i delikatne dłonie, zaś paznokcie staną się dzięki temu dużo bardziej wytrzymałe na złamania. Zostaną one w idealny sposób odżywione, na czym przecież nam zależy. Zanim sięgniemy po preparaty sklepowe, warto spróbować domowych, naturalnych sposobów, które są dla paznokci niejednokrotnie o wiele bardziej bezpieczne, a także po prostu tańsze.

maseczka z oliwy i cytryny

Oliwkowo-witaminowa kuracja na kruche paznokcie

Trzeba przygotować do tego celu pół szklanki oliwy z oliwek w kąpieli wodnej – należy zanurzyć szklankę z oliwą z oliwek w garnku z gorącą wodą. Oczywiście w taki sposób, aby woda nie nalała się do szklanki, w której znajduje się oliwa. Do szklanki należy również dodać ampułkę z witaminą A+E. W tak przygotowanej miksturze należy moczyć dłonie przez 20 minut.  Po całej kuracji należy osuszyć dłonie ręcznikiem papierowym. Dzięki takiemu zabiegowi można będzie zregenerować pękające skórki wokół paznokci i odżywić samą płytkę.