Poszukując skutecznego zabiegu, który pomoże zwalczyć między innymi takie problemy jak cellulit, zmarszczki, a nawet łysienie warto skorzystać z mezoterapii. Czym jest mezoterapia igłowa i na czym polega?
Czym jest mezoterapia igłowa?
Jest to prosty i krótkotrwały zabieg medyczny, który coraz to częściej wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. W czasie zabiegu wstrzykuje się do skóry właściwej odpowiednio dobrane substancje, czy to odżywcze, regenerujące czy też lecznicze. W tym celu używa zaś strzykawki z cienką igłą lub też specjalnego pistoletu.
Po wstrzyknięciu określanej substancji wykonuje się masaż w celu jej dokładnego rozprowadzenia pod skórą. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Przed zabiegiem mezoterapii igłowej można podać krem znieczulający w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Nie jest to zabieg bolesny, jednak może powodować delikatny dyskomfort.
W jakim celu wykonuje się zabieg?
Zabieg likwiduje takie problemy jak cellulit oraz rozstępy, wypadanie włosów, zmarszczki. Wykorzystuje się go również do poprawienia jędrności skóry. Ponadto mezoterapię wykorzystuje się w medycynie konwencjonalnej do leczenia urazów sportowych oraz nerwobólów.
Przeciwwskazania
Zabiegowi nie mogą się poddać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Inne przeciwwskazania to cukrzyca, infekcje skórne (w tym opryszczka) oraz wiek poniżej 6 lat.
Pistolet czy strzykawka?
Coraz to częściej w czasie zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się pistolet, ponieważ jest on znacznie bardziej precyzyjny niż strzykawka. Dzięki niemu można dokładnie odmierzyć ilość wstrzykiwanej substancji oraz ustalić właściwą głębokość wkłucia.
Częstotliwość zabiegów
Zabieg mezoterapii najczęściej należy powtórzyć, aby efekty były bardziej widoczne i odczuwalne. Lekarz ustala, ile zabiegów jest potrzebnych i jak często mają być wykonywane. I tak, przykładowo w przypadku walki z cellulitem zabieg należy wykonywać nie rzadziej niż co dwa tygodnie. Aby efekty były naprawdę widoczne, trzeba zwyczajowo około 5 zabiegów. Natomiast zabieg mający na celu odmłodzenie skóry (zmarszczki, mało jędrna skóra) zabieg wykonuje się zazwyczaj w nieco większych odstępach, od 2 do 5 tygodni.
Młodość bez skalpela: mezoterapia mikroigłowa dla skóry dojrzałej