Naturalny kok na co dzień

Dziś chcemy pokazać jedną z prostszych fryzur idealnie nadających się na co dzień. Świetnie będzie prezentować się zarówno na uczelni, jak i w biurze. A jej wykonanie to zaledwie pięć minut.

Modne fryzury nie muszą bowiem wymagać od nas nakładu czasu i pracy. Taki duży kok nie musi być starannie ułożony. Właśnie jego urok polega na pewnym nieuporządkowaniu. Taką fryzurę nosić mogą mogą dziewczyny ze średnimi włosami. Jednak najlepiej nasz koczek prezentuje się gdy mamy włosy długie.

Krok 1.
Zaczynamy od związania włosów w wysoki kucyk. Najlepiej użyć mocnej i grubej gumki, aby nasz włosy nie rozsypały się. Nieporządek jest tu oczywiście pożądany, ale powinniśmy jednak kontrolować włosy długie, co nie zawsze jest proste.

kok
Krok2.
Kucyk unosimy do góry i lekko tapirujemy. Dzięki temu fryzura zyska na objętości, ale i naturalności. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z tapirem, gdyż włosy będą wyglądały na przesuszone, zniszczone i przede wszystkim nieuczesane.

długie włosy
Krok 3.
Zaczynamy układać kok. Włosy układamy po okręgu, owijamy je bardzo luźno wokół wiązania końskiego ogona. Jeżeli jakiś włos ucieknie, to nic nie szkodzi. Można go spokojnie przypiąć w dowolnym miejscu.

modne fryzury
Krok 4.
Czas na spięcie koczka. Polecamy minimum cztery wsuwki w równych odstępach. Dla długich i ciężkich włosów odpowiedniejsze będą spinki.

modna fryzura
Krok 5.
Koczki to bardzo delikatne fryzury. Aby nasze modne fryzury od razu się nie rozsypały spryskajmy je lakierem do włosów, najlepiej dość mocnym. I już jesteśmy gotowe.