Nissan Leaf Nismo RC ? nowa generacja modelu Formuły E z dwukrotnie większą mocą od poprzednika

Nissan Leaf Nismo RCNowy Nissan Leaf Nismo RC jest elektrycznym samochodem wyścigowym, który posiada niemal dwukrotnie większą moc i maksymalny moment obrotowy niż jego poprzednik zaprezentowany w Tokio, w 2011 r.

Premiera nowej generacji miała miejsce w Nissan Crossing w Ginza. Samochód, który został rozwinięty przez dział wyścigowy Nissana ? NISMO, przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia związanego z projektowaniem modeli wyścigowych, oficjalnie został zaprezentowany w listopadzie 2018 r. podczas NISMO Festival, w ramach Fuji International Speedway. Świat motoryzacyjny zachwycił się nowym samochodem z napędem elektrycznym, przyjaznym środowisku, a jednocześnie bardzo agresywnym pod względem designu.

Filozofia Intelligent Mobility

Model z podwójnymi silnikami elektrycznymi, napędem na cztery koła i agresywnym, przeprojektowanym nadwoziem przekonuje, że technologia elektrycznego napędu Nissana dostarczając niesamowite wrażenia z jazdy, jest jednocześnie przyjazna środowisku, ponieważ nie emituje nadmiernego hałasu ani dwutlenku węgla. To kluczowy element wizji nazwanej przez Nissana jako Intelligent Mobility. Pojazd został wyposażony w zestaw akumulatorów wykorzystujących zaawansowane technologie oraz innowacyjne rozwiązania zapożyczone z Nissana Leaf ? najlepiej sprzedającego się samochodu z napędem elektrycznym na świecie.

Całkowicie nowy Leaf NISMO RC udowadnia, że model z napędem elektrycznym może dostarczać równie dużo siły i dynamiki jazdy, zapewniając wysoką przyjemność z jazdy. Nissan planuje zaprojektować sześć nowych pojazdów Leaf Nismo RC i dostarczyć je do różnych zakątków świata, aby fani elektrycznych pojazdów mogli go przetestować.

Dwa elektryczne silniki i napęd na cztery koła

Nissan Leaf Nismo RC posiada dwa elektryczne silniki, które produkują łącznie 240 kW (po 120 kW każdy) oraz zapewniają maksymalny moment obrotowy na poziomie 640 Nm. To niemal dwukrotnie więcej niż oferował poprzedni Leaf Nismo RC zaprezentowany w 2011 r. Technologia napędu ma swoje źródło w Nissanie Leaf, włącznie z wysoko wydajnymi litowo ? jonowymi akumulatorami.

Nowy napęd na cztery koła zapewnia sportowemu Nismo RC precyzyjne prowadzenie. Napęd jest przenoszony niezależnie na każdą oś. Podobnie jak w poprzednim modelu, punkt ciężkości został zoptymalizowany poprzez ulokowanie zestawu akumulatorów w centralnej części pojazdu. Elektryczne silniki znajdują się nad przednimi i tylnymi kołami.

Monolityczne nadwozie z włókna węglowego

Nissan Leaf Nismo RC charakteryzuje się konstrukcją wykonaną z lekkich komponentów. Nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego. Wpłynęło to korzystnie na osiągi nowej generacji. Model rozpędza się do 100 km/h w ciągu 3,4 sekundy ? to o około 50% krócej niż poprzednik. Design nadwozia silnie nawiązuje do poprzednika, niemniej model wygląda bardziej sportowo i agresywnie. Nadwozie Nissana Leaf Nismo RC składa się z trzech elementów ? jest monolityczne. Jego charakterystycznymi cechami są przednie lampy LED i dodatkowe tylne skrzydło poprawiające aerodynamikę jazdy. Sylwetka modelu jest nieco dłuższa od poprzednika ? mierzy 4 546 mm.

Nissana Leaf Nismo RC z pewnością będziemy podziwiać podczas wyścigów samochodowych Formuły E powołanej w 2012 r., w których mogą brać udział wyłącznie jednomiejscowe samochody elektryczne.

Osoby zainteresowane zakupem nowych samochodów mogą sprzedać dotychczas używane auta u profesjonalnego dilera. Aby skorzystać z jego usług doradcy wystarczy kliknąć w link: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/

Exit mobile version