Paznokcie wzory „Nutki”

paznokcie nutki

Dziś koncertowe paznokcie nutki.Wybierasz się na koncert swojego ulubionego zespołu i nie wiesz czym dopełnić swoją stylizację? A może szukasz pomysłu na to, by po prostu ciekawie ozdobić paznokcie? Bez względu na to, z jakiego powodu poszukujesz drobnej inspiracji, ta zapewne przypadnie ci do gustu. Urocze nutki będą świetnym dopełnieniem każdej stylizacji. To dosyć proste zadanie, z którym poradzą sobie nawet te panie, których ręce mają tendencję do drżenia. Wystarczy tylko podłożyć coś sobie pod nadgarstek i problem zniknie. Poniżej znajdziesz tutorial, który pomoże ci w ozdobić paznokcie.

Będą ci potrzebne:

* biały lakier do paznokci

* czarny lakier do paznokci

* lakier podkładowy

* lakier utwardzający (top coat)

* sonda do robienia kropek na paznokciach

* cienki pędzelek do paznokci

paznokcie nutki 2

Baza i biały lakier

Zacznij od odtłuszczenia paznokci. Kiedy już się z tym uporasz, nałóż na nie bazę. Gdy ta wyschnie możesz przejść do malowania paznokci białym lakierem. Nie wykluczone, że będziesz musiała nałożyć dwie warstwy.

paznokcie nutki 3 ?Pięciolinia?

Zgodnie z zapisem nutowym, powinnaś namalować teraz pięciolinię, ale nam wystarczą jedynie trzy kreski. Namaluj je na końcu paznokcia przy pomocy cienkiego pędzelka i czarnego lakieru. Postaraj się zrobić to tak, by były mniej więcej jednej grubości i w miarę równoległe względem siebie. Jeżeli drżą ci ręce, oprzyj nadgarstek na jakiejś poduszeczce albo na stole, to powinno ułatwić rysowanie.

paznokcie nutki 4 Kropki

Do zrobienie brzuszków twoich nutek przyda ci się sonda. Narysuj jedną z nich na górnej linii, a drugą na dolnej. Możesz również namalować wyłącznie jedną kropkę ? ilość zależy wyłącznie od ciebie.

paznokcie nutki 5Pionowe kreski

Nutki prócz brzuszków powinny mieć jeszcze kreseczki. Ozdób więc każdy z nich pionową linią. Pamiętaj, aby namalować je po prawej stronie każdej kropeczki. Nie zakańczaj ich, pozostaw je po prostu w formie linii prostych.

paznokcie nutki 6Łączenie nutek

Teraz połącz podwójne nutki przy pomocy poziomej kreseczki idącej od jednej ?nóżki? do drugiej. W przypadku pojedynczych nutek, nie musisz wykonywać tej czynności.

paznokcie nutki 7Lakier utwardzający

Gdy ozdoby już wyschną, możesz przejść do utwardzania efektu twoich starań. Pomaluj paznokcie lakierem utwardzającym, poczekaj, aż wyschnie i gotowe.